Menu

BACtrack Vio: změřte si hladinu alkoholu v dechu mobilem

V Česku platí nulová tolerance alkoholu při řízení, nicméně jak zjistit, zda jste ráno po včerejší vydařené párty “čistí”? Přeci jen usednout za volant se zbytkovým alkoholem v krvi znamená nejen zvýšené riziko nehody, ale také nepříjemné komplikace v případě, že vás zastaví policejní hlídka, nemluvě o přitěžujících okolnostech pokud dojde k havárii. Společnost BACtrack, jedna z vedoucích firem, zaměřujících se na dechové analyzátory, představila nový model, fungující s chytrým telefonem. BACtrack Vio vypadá jako přívěšek na klíče a spojuje v sobě technologie Bluetooth 4.0 a MicroCheck Sensor. Jednou z výhod je vyměnitelný náustek, díky kterému může přístroj používat více uživatelů.

BACtrack Vio

BACtrack Vio

BACtrack Vio

BACtrack Vio

Keith Nothacker, generální ředitel a zakladatel společnosti BACtrack říká: “Vzhledem k nesmírně pozitivním reakcím, které jsme obdrželi na BACtrack Mobile, jsme systematicky přizpůsobili technologie a hardware k vytvoření BACtrack Vio, abychom mohli nabídnout zařízení za ještě přijatelnější cenu. Naším cílem je, aby byly analyzátory dechu přístupné každému, abychom pomohli spotřebitelům lépe pochopit, jak alkohol ovlivňuje jejich organismus a učinit chytřejší, informovanější rozhodnutí.”

BACtrack Vio

BACtrack Vio

BACtrack Vio

BACtrack Vio

Mezi klíčové vlastnosti novinky patří:

  • Bezdrátové připojení Bluetooth, skrze které lze analyzátor synchronizovat se zařízením se systémem Android. Analyzátor tak již není nutné připojovat do konektoru pro sluchátka, jak tomu bylo u starších verzí.
  • Technologie ZeroLine – odhad, kdy hladina alkoholu v krvi uživatele klesne na nulovou hodnotu.
  • Kompaktní design – vejde se do kabelky, kapsy, nebo ho můžete připnout na klíče.
  • Aplikace BACtrack – ukládá a sleduje výsledky měření v průběhu času, včetně možnosti přidat fotografie, poznámky a informace o vypitém alkoholu.
  • Senzor MicroCheck – nabízí lepší výkon a přesnější, spolehlivé výsledky při srovnání se standardními polovodičovými senzory.

Aplikace BACtrack

Aplikace BACtrack

Aplikace BACtrack

Aplikace BACtrack

Výsledky vašich měření samozřejmě zůstávají soukromé, nicméně pokud byste se chtěli pochlubit přátelům, nechybí funkce sdílení na sociální sítě (podporovány jsou Facebook a Twitter) či skrze textové zprávy.

BACtrack Vio je k dispozici na internetových stránkách firmy běžně za 69,99 dolarů (asi 1 455 Kč bez daně a cla), nyní ve slevě za 49,99 dolarů (cca 1 040 Kč). Za tuto cenu obdržíte BACtrack Vio, 1 AAA baterii, 3 náustky, návod k obsluze a roční záruku.

Aplikace BACtrack

Aplikace BACtrack

Aplikace BACtrack

Aplikace BACtrack

Kompatibilní zařízení:

Apple

  • iPhone: 4S, 5, 5S, 5C
  • iPad: 3, 4, iPad Air a Mini 1 a 2
  • iPod: 5. generace

Android

  • Samsung: Galaxy S3 a S4
  • další zařízení se systémem Android 4.3 vybavená technologií Bluetooth 4.0.

Zdroj: Android Headlines.

 

Komentáře

Mach4

Petr MišákAdministrátor 24

11.8.2014 9:16

Už to vodím, ale pane policisto BACtrack Vio mi ukázal, že jsme úplně v pohodě :)

Xender

Xender 0

z aplikace
11.8.2014 9:20

Líbí se mi. i za cena je celkem rozumná když vezmu v potaz to že lepší alkoholtestry jsou za podobnou cenu

Game

z aplikace
11.8.2014 9:30

Není lepsi pít roruzume, řekl bych ze jó :D

Libor Foltýnek

11.8.2014 9:50

Co získám oproti alkohol testeru, který má displej přímo na sobě? :) Tohle je jen cpaní mobilu někam, kde vůbec není potřeba.
O hodnověrnosti těchto hraček ani nemluvím a souhlasím s Game: před jízdou prostě nechlastat.

Toty

Toty

z aplikace
11.8.2014 10:25

To potom bude o zdileni na fb apd., machrovani kdo ma vic :-D

Faktuzmemegazacinatestvat

Faktuzmemegazacinatestvat

11.8.2014 10:33

Mě to vede k zamyšlení, kolik znám lidi co pijí alkohol a nejsou stupidní.Z toho vyplývá, že takovou kravinu za takové peníze nakoupí opravdu hromada lidí. Výborný podnikatelský plán, vývojářům gratuluji. Lidem co pijí alkohol přeji ještě vyšší spotřební daň.

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

11.8.2014 13:13

Toty:
To doufejme ne, ale vůbec bych se nedivil.

Faktuzmemegazacinatestvat:
Abstinent? :)
Mě spíš překvapuje, kolik věcí se denně vyrobí…od potravin až po spotřební elektroniku. Kam to budeme za pár let dávat? :(

LukeCZ

LukeCZ

11.8.2014 13:23

Zajímalo by mě, s jakou přesností tester měří. Je pravda, že za ty prachy už je slušnej tester a mobil k němu fakt nepotřebujete. Jinak taky zastávám názor, že před jízdou ani kapku, jenže ten zbytkáč se fakt špatně odhaduje a když jedete v sobotu kalit a v neděli se máte vracet…

Faktuzmemegazacinatestvat

Faktuzmemegazacinatestvat

11.8.2014 15:08

2 Honza Dvořák: Pokud alkohol, tak jedině v ústní vodě na podporu zubní hygieny. Doufám, že zařízení bude fungovat s 30% odchylkou … to je tak akurát na to, aby řidič nadýchal 0,3 promile a nikdo už se s ním o ničem nebavil :)

Honza

Honza

11.8.2014 22:42

Faktuzmemegazacinatestvat
A napadlo tě třeba taky, že ten alkoholtester člověk nepoužívá jen aby nedostal pokutu, ale také aby neohrožoval ostatní lidi? Pokud jo, tak tvoje přání 30% odchylky je vážně fajn.

Libor Foltýnek

12.8.2014 8:02

Honza: to je nesmysl. Pokud večer piju tak ráno cítím, jestli jsem schopný řídit nebo ne (mám normální reakce, nebolí mě hlava, nejsem ospalý…). Pokud nejsem plně ready, nemám co lozit za volant a je jedno, jestli jsem vypil 10 piv nebo do 4 do rána hrál střízlivý šachy.
Pokud se cítím fit, může být v krvi pořád nějaký zbytkáč, na který je třeba právě ten test.
Takže relativně zodpovědný jedinec (úplně zodpovědný nebude chlastat tak, aby ráno nemohl řídit – nebo aspoň ne tak často, aby si kvůli tomu musel kupovat hračku za 1500) nejdřív vyhodnotí svůj stav a až pak případně zkusí změřit alkohol. Debil zkusí, jestli nadýchá a pokud mu vyjde, že ne, ignoruje, že napůl spí a má kocovinu a jede. :-(

RSS (komentáře k článku)