BACtrack Vio: změřte si hladinu alkoholu v dechu mobilem

bactrack_vio_ico

V Česku platí nulová tolerance alkoholu při řízení, nicméně jak zjistit, zda jste ráno po včerejší vydařené párty “čistí”? Přeci jen usednout za volant se zbytkovým alkoholem v krvi znamená nejen zvýšené riziko nehody, ale také nepříjemné komplikace v případě, že vás zastaví policejní hlídka, nemluvě o přitěžujících okolnostech pokud dojde k havárii. Společnost BACtrack, jedna z vedoucích firem, zaměřujících se na dechové analyzátory, představila nový model, fungující s chytrým telefonem. BACtrack Vio vypadá jako přívěšek na klíče a spojuje v sobě technologie Bluetooth 4.0 a MicroCheck Sensor. Jednou z výhod je vyměnitelný náustek, díky kterému může přístroj používat více uživatelů.

Keith Nothacker, generální ředitel a zakladatel společnosti BACtrack říká: “Vzhledem k nesmírně pozitivním reakcím, které jsme obdrželi na BACtrack Mobile, jsme systematicky přizpůsobili technologie a hardware k vytvoření BACtrack Vio, abychom mohli nabídnout zařízení za ještě přijatelnější cenu. Naším cílem je, aby byly analyzátory dechu přístupné každému, abychom pomohli spotřebitelům lépe pochopit, jak alkohol ovlivňuje jejich organismus a učinit chytřejší, informovanější rozhodnutí.”

Mezi klíčové vlastnosti novinky patří:

  • Bezdrátové připojení Bluetooth, skrze které lze analyzátor synchronizovat se zařízením se systémem Android. Analyzátor tak již není nutné připojovat do konektoru pro sluchátka, jak tomu bylo u starších verzí.
  • Technologie ZeroLine – odhad, kdy hladina alkoholu v krvi uživatele klesne na nulovou hodnotu.
  • Kompaktní design – vejde se do kabelky, kapsy, nebo ho můžete připnout na klíče.
  • Aplikace BACtrack – ukládá a sleduje výsledky měření v průběhu času, včetně možnosti přidat fotografie, poznámky a informace o vypitém alkoholu.
  • Senzor MicroCheck – nabízí lepší výkon a přesnější, spolehlivé výsledky při srovnání se standardními polovodičovými senzory.

Výsledky vašich měření samozřejmě zůstávají soukromé, nicméně pokud byste se chtěli pochlubit přátelům, nechybí funkce sdílení na sociální sítě (podporovány jsou Facebook a Twitter) či skrze textové zprávy.

BACtrack Vio je k dispozici na internetových stránkách firmy běžně za 69,99 dolarů (asi 1 455 Kč bez daně a cla), nyní ve slevě za 49,99 dolarů (cca 1 040 Kč). Za tuto cenu obdržíte BACtrack Vio, 1 AAA baterii, 3 náustky, návod k obsluze a roční záruku.

Kompatibilní zařízení:

Apple

  • iPhone: 4S, 5, 5S, 5C
  • iPad: 3, 4, iPad Air a Mini 1 a 2
  • iPod: 5. generace

Android

  • Samsung: Galaxy S3 a S4
  • další zařízení se systémem Android 4.3 vybavená technologií Bluetooth 4.0.

Zdroj: Android Headlines.

Mohlo by vás zajímat

Opilec

Nejlepší aplikace pro opilce

Aplikace Tomáš Hochmuth Tomáš Hochmuth
2 min. uložit na později

Komentáře (11)