Aplikace Pivníček: Večer v hospodě pod kontrolou

aplikacepivnicek_n

Je teplý, sobotní večer. Do pracovního pondělí je ještě daleko a chuť na studené pivo sílí každým krokem, kterým se blížíme k oblíbené hospodě. Proč nezajít dovnitř na jedno nebo dvě piva? Popovídám si s kamarády a za hodinku už budu doma sledovat oblíbený pořad v televizi. To si říká většina z nás, když v podvečer vchází do dveří hospody. Většinou je ale všechno jinak.

Obsah lístku

Dobrá zábava s kamarády dává zapomenout na ubíhající čas a čárky na lístku rychle přibývají. V průběhu večera se samozřejmě ozývá hlad, a tak nesmí chybět nějaké dobré hospodské jídlo. Není nic lepšího než dobré jídlo zapít dvanáctistupňovým pivem, a tak se lístek neustále rozrůstá o další přírůstky. Na konci večera již nejsme schopni rozeznat, co na lístku patří nám, a co kamarádům sedícím s námi u stolu. V tuto chvíli přichází na scénu aplikace nazvaná Pivníček.

Zaznamenávání nápojů

Pivníček je graficky jednoduchá, ale velice užitečná aplikace na zaznamenávání vypitích nápojů a zkonzumovaného jídla v hospodě. Můžete tak počítat množství vypitých nápojů nejen pro sebe, ale i pro ostatní kamarády u stolu. Každému zvlášť vytvoříte účtenku, na kterou přidáte různé nápoje, které v průběhu večera budete konzumovat. Po kliknutí na nápoj a následném tažením prstu po displeji shora dolů uděláte u zvoleného nápoje čárku. Gestem zprava doleva pak přepínáte mezi účtenkami.

Celková cena a alkohol v krvi

K nápojům lze připsat i cenu, za kterou se v dané hospodě prodává. To vám pomůže na konci večera při placení. Aplikace totiž dokáže spočítat vaši útratu a přehledně ji vypsat na bílé pozadí v telefonu. Pokud chcete vědět, jaké množství alkoholu v krvi vlastně máte, stačí kliknout na tlačítko promile a aplikace to během chvíle vypočítá. Navíc vám řekne, kdy přibližně vystřízlivíte.

Notifikace

Abychom v průběhu večera nezapomínali zaznamenávat nápoje do Pivníčku, můžeme si zapnout notifikace, které nás budou na zapisování upozorňovat. Po zaplacení jen smažete obsah účtenky a jste připraveni na další večer u piva s kamarády.

Pivníček
Pivníček
Jiří Štochl
O Autorovi - Jiří Štochl

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)