Prodej audioknih přes Google Play se blíží. Začne se slevami

audioknihy google knihy prodej

Audioknihy jsou stále oblíbenějším způsobem, jak se lidé dostávají ke knihám. Proto není divu to, že Google plánuje spuštění prodeje ve svém obchodě Google Play. První náznaky už jsme mohli vidět před několika týdny, nyní se dostalo na další informace.

Na první audioknihy z Google Play bude sleva 50 procent

Googlu už také unikla reklama na prodej audioknih, ze které jsme se mohli dozvědět, že při startu bude speciální akce, kdy uživatelé obdrží slevu 50 % na první zakoupenou audioknihu. Prozatím ale stále není jasné, kdy se prodej spustí. V aplikaci Google Play Knihy se však nyní objevil další nový kód, který naznačuje novinky.

knihy google play

Aplikace umožní uživatelům výběr jednotlivých kapitol. Dále se spekuluje o tom, jestli umožní uživatelům sledovat pokrok ve čtení na více různých zařízeních. Podobně jako to dělá konkurenční Audible. Kdy si část knihy můžete číst klasicky v elektronické podobě na čtečce knih Kindle a následně můžete pokračovat na telefonu, a to třeba poslechem audioknihy.

Chystá se také podpora pro Google Cast. Takže si lidé budou moct pustit audioknihy například přes chytré reproduktory Google Home nebo televize, ve kterých je připojen Chromecast. Klíčová ale bude z našeho pohledu podpora českých audioknih. Snad se to bude blížit nabídce klasických knih, kterých je v češtině mnohem více než k nabídce filmů, kterých je v českém jazyce na Google Play poměrně málo.

Google Play Books & Audiobooks
Google Play Books & Audiobooks

Těšíte se na audioknihy na Google Play?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)