Knihy Google Play v nové verzi 3.11 přesouvají navigační panel

knihy-google-play-v-nove-verzi_ico

Vánoce jsou doslova za dveřmi a zanícení čtenáři se jistě těší na přísun nových knížek, které najdou pod stromečkem. Pokud vytouženou knihu na Štědrý den nedostanete, můžete si splnit přání jejím pořízením v Obchodě Play. Aby se vám lépe četlo, připravil vyhledávací gigant aplikaci Knihy Google Play v nové verzi 3.11. Asi největší změnou je přesun navigačního panelu z horní části obrazovky směrem dolů, což ocení majitelé zařízení s většími obrazovkami. Při bližším pohledu pak možná odhalíte lepší propojení mezi komiksy a několik dalších vizuálních vylepšení.

Navigační panel v dolní liště

Zatímco starší verze aplikace měla postranní nabídku, Knihy Google Play v nové verzi 3.11 přesouvají tři položky do dolního navigačního panelu. Bohužel se spodní lišta neskrývá a zabírá tak místo na obrazovce. Výsledkem této operace je prakticky prázdná postranní nabídka, kde zůstal odkaz pro vstup do nastavení a přepínač pro zobrazení všech, nebo jen stažených knih. Důvodů k návštěvě dříve stěžejní nabídky jsou tedy minimální.

Podle oficiálního seznamu změn může být provedení se spodní navigační lištou exkluzivní jen pro uživatele ve Spojených státech. Samozřejmě je to poněkud zvláštní způsob, o jehož důvodech můžeme spekulovat, nicméně pravděpodobně se brzy dočkají i uživatelé v dalších regionech. Můžeme potvrdit, že po instalaci na českém zařízení zůstala postranní nabídka v původním provedení a spodní navigační panel jsme k dispozici neměli.

Lepší seznamy pro série

Pokud čtete díla, náležící do jedné série, pak tradiční pojetí seznamu výsledků patrně neshledáváte jako příliš praktické. Nová verze Knih Google Play přináší podstatně přehlednější zobrazení, ve kterém jsou nejnovější díly “přišpendleny” zcela nahoře v samostatné sekci. Poté následuje seznam dalších dílů a případná mimořádná vydání. Tlačítko filtru může měnit pořadí položek v dané sekci, nemění však pořadí sekcí jako takových.

Podrobnější nastavení nočního režimu

Knihy Google Play jsou jednou z aplikací, které nabízejí takzvaný “noční režim”, jež má snížením množství vyzařovaného modrého světla přispět ke klidnějšímu a kvalitnějšímu spánku. Tuto funkci aplikace obsahuje od verze 3.7.45 z prosince loňského roku. V nové verzi 3.11 je místo prostého přepínače pro vypnutí/zapnutá tlačítko, směrující uživatele do nastavení. Pro uživatele, kteří často mění nastavení noční režimu, je to rozhodně změna k lepšímu. Patrně ji však neocení ti, kteří chtějí jen rychle zapnout nebo vypnout tuto funkci.

Kde stáhnout Knihy Google Play v nové verzi 3.11?

Aktualizace aplikace Knihy Google Play je uvolňována postupně po etapách, takže si na novou verzi možná budete muset počkat několik hodin až dnů.

Pokud se vám čekat nechce, můžete si verzi 3.11 stáhnout z alternativního zdroje APKMirror. Instalační balíček je velký 11 MB a v takovém případě je nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Instalační soubor je podepsán Googlem a inovuje stávající aplikaci. Kryptografický podpis zaručuje, že je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Aplikace Knihy Google Play má dle Obchodu Play více než miliardu instalací a průměrnou známku 3,9. Instalovat ji můžete na Android 4.0 a vyšší.

Google Play Books & Audiobooks
Google Play Books & Audiobooks

Zdroj: androidpolice.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)