TOPlist

4 důvody, proč si koupit ASUS Zenfone 9

asus zenfone 9

ASUS představil na včerejší akci svou novou vlajkovou loď Zenfone 9, který jsme měli možnost testovat přibližně dva týdny a přinesli jsme vám podrobnou recenzi. V tomto článku vyzdvihneme čtyři klíčové vlastnosti, proč může být novinka zajímavou koupí.

1. Kompaktní rozměry

Nebaví vás dnešní doba, kdy displeje telefonů vysoce přerůstají velikost šesti palců? Takový mobil se často nedá ovládat jednou rukou a neschováte jej tak dobře v kapse. Právě novinka od ASUSu může být pro vás zajímavá. Celkové rozměry mobilu činí 146,6 x 68,2 x 9,5 mm a váží 165 gramů. Je přibližně stejně velký, jako Samsung Galaxy S22 a na dnešní poměry jde o jeden z nejkompaktnějších vlajkových telefonů.

2. Nekompromisní výkon

Pokud byste si mysleli, že se do menšího těla nedá nacpat pořádný výkon, byli byste na omylu. V útrobách Zenfonu 9 totiž tiká aktuálně nejvýkonnější čipset Android scény, Qualcomm Snapdragon 8+ Gen1, kterému může dopomáhat až 16 GB operační paměti. Asi tedy není potřeba zmiňovat, že je telefon extrémně svižný a poradí si s kdejakou hrou i na nejvyšší grafické nastavení. Firma navíc dobře vyřešila chlazení.

3. Přítomnost audio jacku

Doba pokročila a většina vlajkových modelů dnes nedisponuje audio jackem. ASUS ale naštěstí chápe, že ne každý chce používat bezdrátová sluchátka a zachovává v jej v těle. Můžete si tedy připojit svá kvalitní náhlavní sluchátka, ale třeba také reproduktory nebo AUX bez toho, aniž byste museli používat redukci. Jak osvobozující.

4. Téměř čistý Android

Máte-li v oblibě čistější nadstavby, přijdete si s modelem Zenfone 9 na své. Systémem je totiž Android 12 s nadstavbou Zen UI, která přináší několik zajímavých vychytávek, zároveň si ale zachovává minimalistický vzhled a nepřehlcuje vás bloatwarem. Za to zde máte veškeré vychytávky jako Dynamic Color či lepší kontrolu zabezpečení a soukromí. Jedinou kaňkou může být fakt, že má mobil slíbené pouze dva roky hlavních aktualizací Androidu. V praxi to znamená, že dostane minimálně Android 14.

Jak se vám líbí ASUS Zenfone 9?

Zdroj: vlastní

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)