Telefon Asus ZenFone 3 Deluxe: Kovové monstrum s 6 GB RAM

asus zenfone 3 deluxe top

Společnost Asus uvedla na konferenci Computex v Taipei své novinky, z nichž nás nejvíce zaujal TOP model Asus ZenFone 3 Deluxe. Ten nabídne sympatické kovové tělo, výkonný hardware a hlavně pak 6 GB RAM.

Konstrukce: Plast vystřídal kov

Mobilní telefony řady Asus ZenFone 2 se povedly, jsou ovšem z plastu, což někteří zákazníci nemusí zrovna ocenit. Asus se poučil a přibližuje se ke zbylé konkurenci – Asus ZenFone 3 nabídne naopak unibody tělo z hliníku, což telefonu dodává luxusní nádech. Méně vybavený model Asus ZenFone 3 pak přichází s kovovým rámečkem a tvrzeným sklem na zádech, podobně jako u přístrojů Sony Xperia.

Asus ZenFone 3 Deluxe

Špičkový hardware v čele se Snapdragonem 820 a 6 GB RAM

Není to tak dávno, co jsme vás informovali o tom, že Intel vyklízí pole z mobilních telefonů. Právě na čipy Intel společnost Asus u svých modelů sázela, došlo tedy k nucené změně. A my jsme možná i rádi. Asus ZenFone 3 Deluxe totiž přichází s velmi výkonným a hlavně už osvědčeným čipem Snapdragon 820, který sídlí i v jiných TOP modelech (Samsung Galaxy S7, LG G5 či Xiaomi Mi5). Korunku tomu ovšem dodává 6GB RAM paměť, tím se dostává Asus ZenFone 3 Deluxe před své konkurenty. Otázkou samozřejmě zůstává, zda je to ještě vůbec potřeba.

Asus reaguje i na letošní trend – čtečku otisků prstů. Tu vměstnal do zadní části pod čočku fotoaparátu podobě, jako to dělá například Huawei. Nechybí ani moderní konektor USB-C s podporou DisplayPort (připojení ke 4K televizi) či 23MPx fotoaparát. Displej si ponechal Full HD rozlišení s úhlopříčkou 5,7″, překvapením může být technologie SuperAMOLED. Baterie zůstala na neoslňujících 3000 mAh.

Kompletní specifikace se dočtete v našem katalogu.

Asus ZenFone 3 Deluxe ZS570KL

Asus ZenFone 3 Deluxe ZS570KL

  • Displej 5,7'', SuperAMOLED, 1920x1080 px
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 820/821
  • RAM 6 GB
  • Fotoaparát 23 MP
  • Úložiště 64/128/256 GB
  • Baterie 3 000 mAh

Asus ZenFone 3 Deluxe – cena okolo 15 000 Kč

A jak je to s cenou? Ta je podle prvotních zpráv stanovena na 499 dolarů bez DPH, což jednoduchým dopočtením dává 14,5 tisíce Kč s DPH. Konečná cena pro český trh se samozřejmě může lišit, již nyní ale máme dobrou představu o budoucí cenovce na našem trhu. Stejně tak si ještě počkáme, kdy se k nám Asus Zenfone 3 Deluxe oficiálně dostane.

Asus ZenFone 3 deluxe 2

Zaujal vás Asus ZenFone 3 Deluxe?

Zdroje: theverge.com, gsmarena.com.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

asus zenfone 9

4 důvody, proč si koupit ASUS Zenfone 9

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
2 min. uložit na později

Komentáře (12)