Asus Zenfone 11 se blíží! Zůstane kompaktní?

Asus Zenfone 11
  • Asus patří k posledním výrobcům na světě, kteří vyrábí kompaktní telefony
  • Malé rozměry ale k úspěchu nestačí, Asus sráží dolů kvalita fotografií a slabá podpora
  • V loňském roce se objevily informace, že Asus propustil řadu zaměstnanců a možná s telefony skončí

Na konci letních prázdnin nepřicházely úplně pozitivní zprávy, Asus propustil řadu zaměstnanců a zdálo se, že se do budoucnosti bude soustředit výhradně na herní telefony ROG. Ostatně už za sebou máme oficiální představení modelů Asus ROG Phone 8 a Asus ROG Phone 8 Pro.

Co si budeme říkat, jsou to pěkná herní monstra a podle mnohých to jsou jednoduše nejlepší herní telefony současnosti. Ostatně konkurence v tomto oboru není zase tak silná, takže být nejlepší není úplně náročné. Ale co kompaktní telefony Asus? Dobrá zpráva je, že Asus Zenfone 11 bude brzy představen. Rozměry?

Asus Zenfone 11

O těch v tuto chvíli nevíme nic, telefon ale bude poháněný procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Nic jiné ani nepřipadalo do úvahy, předchůdci rovněž vsázely výhradně na vlajkový procesor od společnosti Qualcomm. Zařízení nabízí celých 16 GB operační paměti a displej s rozlišením 1080 x 2400 pixelů, nechybí Android 14. Právě rozlišení displeje by mohlo být vodítkem směrem k velikosti displeje – Asus Zenfone 10 měl stejné rozlišení displeje a přitom úhlopříčku necelých 6 palců. Ale bohužel, tímto se řídit nemůžeme. Již zmíněné herní telefony ROG totiž mají úplně stejné rozlišení displeje, přitom úhlopříčka displeje je výrazně větší (konkrétně 6,78 palce).

Asus Zenfone 10

Kde koupit:

Cena od: 17 390 Kč

Vzhledem k tomu, že na internet v předchozích hodinách unikly rovněž specifikace modelu Asus Zenfone 11 Ultra si ale myslím, že kompaktní verze zůstane zachována. Její displej možná o nějaký ten milimetr vyroste, ale pořád to bude malý a šikovný telefon. Kdo ví, třeba Asus zapracuje na podpoře a fotoaparátu. Pak by nákup těchto telefonů dával mnohem větší smysl. Ultra potom bude přímo odvozené od řady ROG Phone 8, bude ale o něco civilnější (a snad levnější).

Bude Asus Zenfone 11 kompaktní?

Zdroj: gsmarena

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)