TOPlist

Kolik bude stát Asus Zenfone 11 Ultra? Únik pochází z Česka!

Asus Zenfone 11 Ultra
  • Asus Zenfone 11 Ultra bude oficiálně představen příští týden
  • Na internetu už se ale objevily kompletní specifikace včetně fotografií
  • Únik tentokráte nepřichází ze zahraničí, na svědomí jej má jeden místní eshop

V letošním roce už byla představena celá řada vlajkových lodí, zmínit můžeme kompletní řadu Galaxy S24, dvojici Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Ultra nebo můj oblíbený OnePlus 12. Novinky už stihla představit rovněž společnost Honor, čekáme už pouze na telefony Asus, Huawei a Sony.

Už příští týden bude oficiálně představený Asus Zenfone 11 Ultra, díky jednomu českému eshopu už vzhled telefonu ani jeho výbava není tajemstvím. Celou řadu věcí jsme ale věděli v předstihu, spíše tak dochází k potvrzení předchozích úniků. Navíc známe cenu!

asus

Asus Zenfone 11 Ultra bude poháněný procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, nic jiné ani nepřipadalo do úvahy, Asus a Qualcomm jsou kamarádi spoustu let. Baterie s kapacitou 5500 mAh zajistí telefonu nadprůměrnou výdrž, zvědaví jsme na AI funkce. Bez těch už dnes moderní telefon být zkrátka nemůže, jakkoliv ne všichni uživatelé je vítají s otevřenou náručí.

Fotoaparátu nebude chybět gimbalová stabilizace, tady jsem ale trochu opatrný, v oblasti fotoaparátů zatím Asus k naprosté špičce nepatřil. Základní verze se 12 GB operační paměti a 256 GB interním úložištěm vyjde na 25 990 korun, verze se 16 GB a 512 GB úložištěm je ještě o tři tisícovky dražší. Příplatek to není velký, základní verze ale mohla být levnější. V telefonu očekáváme Android 14 a uvidíme, kolik aktualizací systému bude výrobce garantovat.

Uvidíme, jestli Asus Zenfone 11 Ultra dokáže na současném trhu uspět. Určitě se díváme na skvěle vybavený mobilní telefon, uvidíme ale, jestli výrobce dokázal zapracovat na dvou slabinách z minulosti. Tou první je slabá podpora, tou druhou průměrné fotoaparáty. Konkurence nabízí řadu skvělých strojů, některé jsou sice ještě dražší, ale pravděpodobně dokážou nabídnout ještě více. Uvidíme už za pár dní, jestli si Asus dokázal schovat nějaký trumf…

Jak se vám líbí Asus Zenfone 11 Ultra?

Zdroj: ytechb.com

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)