Menu

ASUS Transformer Prime: odemčení bootloaderu a další úpravy jsou na světě

Včera ASUS v tichosti vydal utilitku na odemčení bootloaderu pro TF201 s ICS. Aplikace se jmenuje UnLock_Device_App_V6 a můžete si ji stáhnout přímo z tohoto odkazu. Funguje to tak, že tato utilitka sesbírá info z tabletu (sériové číslo, Device ID atd), pošle na servery ASUS, stáhne nějaká data ze serverů a odemkne bootloader. Výrobce uvádí, že tímto zásahem dojde ke ztrátě záruky, takže použití této utility je jen na vaše nebezpečí.

Během několika málo dní se vyrojilo několik nástrojů a návodů, jak Asus Transformer Prime upravit k obrazu svému

Zdroj: www.xda-developers.comwww.androidroot.mobi, www.virtuousrom.com

Tato zprávička byla zaslána čtenářem portálu SvetAndroida.cz pomocí formuláře Napište vlastní zprávičku o Androidu. Děkujeme!

[Upravil: Petr Mišák]

 

 

Komentáře

ic

ic

23.2.2012 11:00

To odesílání dat ASUSu není příliš pozitivní… tohle by měli v první řadě poladit. Odchytnout data a komunikaci nějak nasimulovat (jestli je nezbytná) a jestli tedy není příliš šifrovaná, pak tedy asi smůla.

Min0

Min0

23.2.2012 23:45

Tohle chování já považuju za absurdní. Výrobce vydá utilitku pro vlastní HW ale zároveň oznámí, že kdo ji použije, přijde o záruku. (Soudím že kompletní, nejen SW)

NejlevnejsiSolarniPanely

NejlevnejsiSolarniPanely

23.2.2012 23:49

Asus Prime . Koupit a po prohlidnutí poslat zpět . Až se začnou chovat normálně tak si od nich něco nechat .

Predseda3D

Predseda3D

24.2.2012 3:45

ic: Komunikaci není potřeba simulovat, stačí když se podaří získat klíče nebo najít algoritmus na klíče. Komunikace je šifovaná a je hodně pravděpodobné, že klíče budou záviset na SN CPU, takže co zařízení, to jiný klíč.

Min0: Přijít kompletně o záruku je absurdní a díky našemu i EU právu je proti zákonům. Nelze se jakoukoliv smlouvou zříct záruky kompletně. Možná to je i důvod, proč tato aplikace není zatím na českých stránkách ke stažení.

smartin

smartin

24.2.2012 7:52

Tak nejdriv ta prasarna s GPS (posrali to a misto toho, aby se pokusili o napravu, tak ji radsi smazali z ofiko specifikace) a ted tohle. Tak jen doufam ze jim to co nejdriv nekdo hackne. Je to stejny, jako kdyby jste si koupili pocitac a oni vam rekli, ze na nem muzete mit pouze urcitou distribuci linuxu, na ktery pulka veci nefunguje a kdyz na nej nahrajete jiny OS tak prijdete o zaruku. PRASARNA!!!

Predseda3D: ano, absurdni to rozhodne je, ale az prijde na vec a oni vam odmitnou reklamaci, tak se s nima budete soudit? V Cechach? I kdyby jste vyhral, tak vam ten tablet bude za pet, sest let k nicemu… Chtelo by to nejaky precedent, nevite o necem?

RSS (komentáře k článku)