TOPlist

Král sesazen! Který Android telefon je nyní nejrychlejší podle AnTuTu?

antutu benchmark zebricek
  • AnTuTu zveřejnilo březnový žebříček nejrychlejších Android telefonů
  • Po delší době se do čela dostal model s čipem od Qualcommu
  • Tabulka budget telefonů má také nového krále

V prvních dvou měsících letošního roku překvapivě kraloval žebříčku platformy AnTuTu vlajkový model Oppo Find X7 s čipsetem MediaTek Dimensity 9300 (nyní skóre 2 138 119). Kdo by byl čekal, že telefon, jehož primárním lákadlem jsou fotoaparáty, bude schopen doručit takto působivý výkon. Se začátkem nového měsíce však platforma zveřejnila aktualizovaný seznam nejrychlejších telefonů, z něhož rychle vyčteme, že byl dosavadní král sesazen z trůnu.

Kdo je jeho nástupcem, je překvapivé i nepřekvapivé. ASUS ROG Phone 8 Pro (2 141 448 bodů) debutoval už v lednu, tudíž je trochu zvláštní jej vidět na první pozici až teď. Na druhou stranu se ale jedná o špičkový herní telefon pro ty nejzapálenější pařmeny, jimž nabízí čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 a propracovaný chladicí systém.

ASUS ROG Phone 8 Pro

Za zmínku rozhodně stojí i další příčky. Desátou pozici například stále zahřívá Oppo Find X7 Ultra, tedy dražší sourozenec někdejšího lídra. Bronz znovu náleží modelu iQOO 12 se Snapdragonem 8 Gen 3 a herní model RedMagic 9 Pro+ s totožným čipsetem se ze čtvrtého místa opět nikam neposunul.

RedMagic9

Obecně lze říct, že se v žebříčku prémiových telefonů za onen měsíc žádné významnější změny neodehrály, tedy pokud nepočítáme fakt, že prvenství v žebříčku po delší době znovu náleží mobilu se Snapdragonem. Jelikož jsou ale rozestupy opravdu těsné, je otázka, zda průměrné skóre v příštím měsíci nebude opět hrát ve prospěch MediaTek.

Tabulce budget modelů nyní kraluje OnePlus Ace 3V (na globálních trzích znám jako Nord CE4) s procesorem Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 3. Sesadil tak Redmi K70E, vybavené čipem MediaTek Dimensity 8300-Ultra.

Jak je na tom podle AnTuTu váš telefon?

Zdroje: AnTuTu, Notebookcheck

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)