Asistent Google bude i v prohlížeči Chrome. Představení má přijít na konferenci Google I/O 2019

asistent google chrome prohlizec

Konference Google I/O 2019 je za rohem, postupně se tak začínají objevovat novinky, které Google oznámí. Jedna z těch větších novinek má být integrace Asistenta Google přímo do prohlížeče Chrome. Server 9to5Google si všiml hned několika změn v kódu, které naznačují právě příchod chytrého asistenta.

Google Asistent se dostane k mnoha uživatelům. Objeví se v prohlížeči Chrome

Podle kódu se dočkáme funkce s názvem Autofill Assistant, už podle názvu je poznat, že půjde o automatické doplňování dotazníků, registrací apod. To není samozřejmě nic nového, automatické vyplňování už je k dispozici v prohlížecích mnoho let. Asistent Google to má ale posunout na novou úroveň.

Z dostupných informací si například Asistent Google poskládá, že brzy jedete do jiného města. V tom případě se objeví nová karta, na které budou informace o vašem výletu atd. Možností na rezervace hotelů, atrakcí, nebo třeba půjčovny aut. Zde se má využít právě chytré vyplňovaní, kdy půjde podobné služby vybrat a rezervovat jedním kliknutím, zbytek zařídí Asistent. Nemusí se řešit registrace, vyplňovaní platebních údajů, adres, jmen apod.

Google Assistant v praxi: Jak funguje mozek budoucích telefonů s Androidem?

Google Assistant v praxi: Jak funguje mozek budoucích telefonů s Androidem?

Další informace k této funkci v tuto chvíli nejsou známé. Nicméně další části kódu odhalily, že s Asistentem Google se počítá i u jiných částí. Je tak možné, že se Asistent Google pomocí Chrome prohlížeče rozšíří ve velkém na PC. Více informací se dozvíme na Google I/O 2019. Pokud jde o podporu češtiny, tak bohužel Google mlčí a za posledních několik měsíců se nic nezměnilo. Minulý rok na I/O 2018 bylo odhalena podpora do konce roku 2018, to se ale nestalo. Od té doby jsme neviděli žádný náznak podpory našeho jazyka.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Je podle vás Asistent Google v Chrome prohlížeči dobrým nápadem?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)