Asistent Google by nám měl víc rozumět. Ale o češtinu nejde

Asistent Google hlas analýza

Hlasový asistent od firmy Google nejspíš bude moci v budoucnu lépe porozumět řeči každého svého konkrétního uživatele. Podobně jako v některých domácích chytrých zařízeních podle všeho dostane nástroj i v Android telefonech možnost detailněji analyzovat individuální lidský hlas tak, aby mohl například spolehlivěji rozpoznat jména. Plány na tuto novinku byly nalezeny v kódu mobilní aplikace Google a mělo by jít o opt-in funkci, tedy dobrovolně spustitelnou.

“Do tohoto zařízení můžete ukládat zvukové nahrávky, které pomohou asistentovi Google lépe rozpoznat, co říkáte. Zvukové nahrávky zůstávají v tomto zařízení a lze je kdykoli odstranit vypnutím personalizovaného rozpoznávání řeči. Asistent se na základě hlasových dat učí, jak upravit model, a odesílá souhrn změn modelu na servery společnosti Google. Tyto souhrny jsou agregovány od mnoha uživatelů, aby poskytovaly lepší model pro všechny,” stojí v oficiálním popisu prozatím zvažované funkce.

Novinka by měla rozšířit stávající analýzy hlasu, kterou mohou provádět zařízení jako Nest Hub nebo Nest Mini s pomocí umělé inteligence a strojového učení. Google již na konferenci I/O pro Asistenta oznámil několik nových vychytávek pro plynulejší porozumění a ovládání.

Jak často používáte Asistenta Google?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)