“Hey, Google” nebude úplně třeba. Jak vzbudíme Asistenta?

Hey Google fráze ovládání Asistent look and talk quick phrases

V rámci konference Google I/O americký technologický gigant samozřejmě neukázal pouze hardwarové novinky nebo nové prvky v systému Android 13, ale i několik úprav pro stávající aplikace, služby a nástroje. Výjimkou není Asistent Google, u kterého byla potvrzena již dříve poodhalená skutečnost – do budoucna nebude potřebovat svou typickou hlášku pro probuzení či vykonání příkazu. Říkat “Hey, Google” (nebo “OK, Google”) nebude v některých případech nutné.

Starší úniky naznačovaly, že Asistent bude uživateli připraven bez fráze okamžitě posloužit například při přijímání hovoru nebo vypínání budíku. Nyní (ve videu od času 1:46:55) byly oficiálně doplněny například dotazy na aktuální čas, zhasínání/rozsvěcení či ladění jasu u chytrého osvětlení nebo předpověď počasí. Tyto Quick phrases (Rychlé fráze) mají začít nejprve fungovat u domácího centra Nest Hub Max.

Google Keynote (Google I/O ‘22)

Google Keynote (Google I/O ‘22)

Stejné zařízení si osvojí také druhou možnost, jak se vyhnout doposud nutnému oslovení asistenta. Funkce Look and Talk (Podívej se a mluv) umožní uživateli zahájit řeč poté, co zařízení rozporná pohled namířený do jeho kamery.

Asistent Google pomalejší řeč

Současně s těmito novinkami bylo rovněž oznámeno, že Asistent Google bude trpělivější při pomalé řeči a rozpozná například i rozmýšlení uprostřed věty a typické “ummmm”. Jde o další a další šikovné funkce, které u spousty Čechů ještě více umocní touho po Asistentovi v našem jazyce. To je ale v nedohlednu.

Která z uvedených funkcí vám přijde nejzajímavější?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)