Asistent Google už nepodporuje cizí poznámkové aplikace

Asistent Google cizí poznámkové aplikace oficiální konec podpory hlasové zadávání

I když je u nás hlasový Asistent Google o dost méně oblíbený než v jiných zemích kvůli absenci českého jazyka, i v angličtině jej někteří Češi používají alespoň na některé základní úkony v rámci chytré domácnosti či interakce s aplikacemi. Dá se využít například k diktování bodů do oblíbené poznámkové aplikace. Tedy… spíš dal. Pokud onou poznámkovou aplikací není Google Keep, můžete se s podporou postupně rozloučit. Asistent dál nebude umožňovat hlasové zadávání do poznámkových aplikací třetích stran.

Google
Google

“Společnost Google ukončí 20. června 2023 integraci poznámek a seznamů z Asistenta Google pro aplikace, které nejsou součástí Google. To bohužel znamená, že od 20. června již nebude možné používat Asistenta Google k přidávání položek do AnyListu. Se společností Google nadále komunikujeme a doufáme, že v budoucnu budeme moci Asistenta Google na zařízeních se systémem Android opět podporovat, ale v tuto chvíli nemáme co oznámit,” píše na svém blogu jedna ze služeb, jejíž uživatelé tuto možnost využívali.

Google Keep - Notes and Lists
Google Keep - Notes and Lists

Pokud tedy Asistenta používáte pro účely diktování bodů do jiné poznámkové aplikace než je Keep, nejspíš vám to bude umožněno jen pár dní. Pak už budete v tomto ohledu “svázáni” do Google ekosystému.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co všechny nyní řešíte přes Asistenta Google?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)