ARM představil nová procesorová jádra. Zaměřují se na budoucnost mobilního trhu

procesorova jadra ARM

V předvečer začátku veletrhu Computex představila společnost ARM nová procesorová jádra a také nový grafický čip. Nová jádra řady Cortex jsou určena pro vlajkové modely a také pro střední třídu. Společnost se hodně zaměřuje na umělou inteligence a virtuální realitu, tedy dvě věci, ke kterým směřuje mobilní trh a jejich plnohodnotné využití je zatím otázkou budoucnosti.

Nová procesorová jádra budou mít technologii Dynamiq

Největší novinkou, kterou bude mít jak ARM Cortex-A75, tak i Cortex-A55, je technologie Dynamiq. Díky ní se budou mnohem jednodušeji kombinovat různá jádra. To využijí společnosti jako Qualcomm, kteří tak budou moct vytvořit SoC (systém na čipu), který nebude tak náročný na baterii a celkově bude levnější.

ARM procesorova jadra (1)

Další významnou novinkou je to, že ARM chce v následujících pěti letech zvýšit výpočetní výkon pro umělou inteligenci až padesátkrát. Jádra jsou postavena tak, aby zvládala lépe pracovat s umělou inteligencí a strojovým učením. Když se podíváme na klasický výkon, tak Cortex-A75 je o 22 procent výkonnější než Cortex-A73, které nyní najdeme ve vlajkových modelech. Dále nový Cortex nabízí o 16% větší kapacitu paměti. Cortex-A55 pro změnu nabídne 2x větší kapacitu paměti, o 15 procent vyšší energetickou účinnost a 10x větší škálovatelnost.

ARM také ukázal nový grafický čip Mali-G72, který je postaven na nové architektuře Bifrost. Oproti předchůdci Mali-G71 se očekává, že bude o 25% méně zatěžovat baterii telefonu. Dále byl měl přinést o 40% více výkonu, což se bude hodit u mobilní virtuální reality, která se pomalu rozšiřuje. Nová procesorová jádra, i graficky či, by se měly v telefonech poprvé objevit v prvním čtvrtletí příštího roku.

Zdroj: ndtv.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)