Archos uvádí GamePad s Androidem za 150 eur

archos_ico

Archos zahajuje v Evropě prodej zajímavého konceptu herní konzole postavené na operačním systému Android. Zařízení je v podstatě tablet se sedmipalcovým displejem, ovšem od tradičních tabletů se odlišuje především herními ovladači po obou stranách (ve výbavě jsou dva křížové ovladače, dvanáct tlačítek na čelní straně a dvě po stranách). O dostatečný výkon se bude starat dvoujádrový procesor běžící na 1,6 GHz, kterému sekunduje grafický akcelerátor Mali 400 se čtyřmi výpočetními jádry. Pro aplikace a data je připraveno 8GB interní úložiště, které bude možné rozšířit paměťovými kartami. Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean.

Na tiskových fotografiích vypadá zařízení poměrně zajímavě – možná je vhodné podotknout, že jeho tloušťka bude pouhý jeden centimetr.

Archos GamePad má také mini-HDMI port, skrze který je možné připojit ho k televizi s velkou obrazovkou.

V Evropě (zatím jen ve Velké Británii) je Archos GamePad již v prodeji za cenu 149,99 eur (cca 3 800 Kč), ve Spojených státech se objeví patrně během prvního čtvrtletí roku 2013.

Technické parametry:

  • Procesor: dvoujádrový, 1,6 GHz, GPU Mali 400
  • Operační paměť: 1 GB
  • Interní paměť: 8 GB, s možností rozšíření kartami microSD s kapacitou až 64 GB
  • Displej: 7″, kapacitní, rozlišení 1024 x 600, 16 milionů barev
  • Hmotnost: 330 gramů
  • Konektivita: mini-HDMI, Wi-Fi, Bluetooth
  • Operační systém: Android 4.1 Jelly Bean.

Archos GamePad sice není špičkové zařízení, přesto si jistě najde své zákazníky, neboť nabízí možnost zahrát si mobilní hry na poměrně velkém displeji za relativně dobrou cenu.

Veškeré další podrobnosti jsou k nalezení na oficiálních stránkách produktu.

Zdroje: Android Central a Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)