TOPlist

Máme se na co těšit. Apple slibuje revoluční umělou inteligenci

apple_logo_generative_AI
  • I Apple se sveze na rostoucí popularitě umělé inteligence
  • Šéf společnosti přislíbil akcionářům revoluci v oblasti AI
  • S iPhone 16 a iOS 18 to může být ještě zajímavé

Umělá inteligence se jeví jako budoucnost a rostoucí popularitu AI služeb využívají ve svůj prospěch i výrobci elektroniky. Hned několik značek chytrých telefonů se už své zákazníky nesnaží nalákat pouze na pěkný design či působivý hardware, ale také ve velkém propagují softwarové inovace. Předpokládá se, že Apple na tom s iOS 18 a řadou iPhone 16 nebude vůbec jinak, a samotná společnost navíc slibuje revoluci na poli umělé inteligence.

Během nedávného setkání s akcionáři mluvil velice ambiciózně šéf Applu Tim Cook, který pronesl, že v letošním roce udělá cupertinský korporát průlom v oblasti generativní AI. Jak informoval portál MacRumors, Cook věří, že umělá inteligence odemkne zákazníkům Applu zcela nové možnosti.

ios-18-concept-theme

Není žádným tajemstvím, že Apple se působivými možnostmi AI dlouhodobě zabývá a investuje do jejich výzkumu spoustu času a nemalé peníze. Existují také názory, že hlavně v případě iPhonu 16 bude sázet právě na umělou inteligenci, jelikož zatím nic nenasvědčuje významnějším hardwarovým upgradům.

Už v minulosti se objevilo vícero spekulací zmiňujících implementaci umělé inteligence do mnohých systémových aplikací v rámci iOS 18, jehož prvního představení bychom se měli dočkat v červnu na WWDC. Ze Siri by se například konečně mohla stát trošku kompetentnější virtuální asistentka a současně tak i zajímavá konkurentka pro Google a jeho Gemini.

Google Gemini

Co od „Apple AI“ čekáte vy?

Zdroj: MacRumors

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)