Apple Watch – jsou hodinky od Applu lepší než ty s Android Wear?

apple uvodni

Pokud se alespoň malinko zajímáte o dění okolo společnosti Apple, jistě dobře víte, že včerejší večer proběhla “předváděčka” jejich horkých novinek. Na scéně se objevily nové iPhony s větší uhlopříčkou displeje a také chytré hodinky Apple Watch. Co od nich můžete čekat?

apple watch 1

Ještě než se pustíme do popisu funkcí hodinek, uvedeme zde jejich cenu, která je stanovena na 350 dolarů, což je v přepočtu okolo 7500 Kč (u nás bude cena pravděpodobně ještě vyšší). Tyto hodinky disponují čtvercovým displejem a malinko připomínají LG G Watch (recenze). Konstrukce hodinek je tvořena nerezovou ocelí a safírovým sklem. Na kraji hodinek Apple Watch můžete nalézt regulátor pro přibližování/oddalování a tlačítko Home. Za zmínku také stojí přítomnost bezdrátového nabíjení.

watch apple

Watch od Applu nabídnou na dnešní poměry chytrých hodinek docela běžnou výbavu. Budete s nimi moct využívat kalendář, fitness aplikace, psát zprávy, volat, nebo používat navigaci. Na rozdíl od hodinek s Android Wear není u Watch neustále zapnutý displej. Probudí se totiž ve chvíli, kdy zvednete své zápěstí. Co by ještě rozhodně stálo za zmínku, je možnost upravit uživatelské rozhraní hodinek, což je pro iOS docela netypické. U hodinek si budete moct přizpůsobit ciferník, ale i mnohé další prvky.

Ukázka Apple Watch

http://youtu.be/5Q2gH1PGTrg

Zdroj: AndroidAuthority.com.

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)