TOPlist

Peklo možná brzy zamrzne! Apple přinese svou vlastní streamovací platformu na Android

apple tv android
  • Apple představil službu Apple TV+ v roce 2019, ale neposkytl aplikaci pro Android
  • Nyní byl zveřejněn inzerát pro pozici vývojáře aplikace pro Android
  • Znamená to, že se můžeme těšit na sledování přímo na telefonech a tabletech?

Společnost Apple zveřejnila inzerát na pracovní pozici softwarový inženýr pro Android – Aplikace Apple TV. Znamená to pravděpodobně, že Apple chystá vývoj nebo snad už vyvíjí Apple TV+ pro konkurenční platformu? Webový magazín Bloomberg oslovil Apple s dotazem, ale mluvčí Apple se odmítl vyjádřit.

Tento krok naznačuje, že se společnost snaží získat podíl na trhu streamování videa – a odkládá svou rivalitu s Androidem, aby získala další uživatele. Je vzácné, aby Apple vyvíjel software pro Android od Googlu, který konkuruje jeho platformě iOS.

Apple TV+

Služba Apple TV+, která byla spuštěna v roce 2019, je odpovědí společnosti Apple na Netflix nebo Disney+ a společnost vynaložila značné prostředky na to, aby ji nakrmila originálním obsahem. Je však těžké říci, kolik spotřebitelů tuto nabídku přijalo. Ačkoli společnost v roce 2022 získala na Oscarech cenu za nejlepší film, Apple nikdy nezveřejnil, kolik předplatitelů má služba nebo jaké příjmy generuje.

apple tv

Android by byl velkým zdrojem potenciálních diváků. Ačkoli Apple dominuje trhu se špičkovými smartphony, Android má celosvětově více uživatelů. Operační systém pohání více než 3 miliardy zařízení po celém světě. Apple má zhruba 2,2 miliardy aktivních zařízení, přičemž většinu z nich tvoří iPhony.

Netflix
Netflix

Apple TV+ lze nyní sice sledovat na chytrých televizích a nebo pomocí Chromecastu, nová nabídka pracovních míst však naznačuje, že společnost nyní plánuje něco rozsáhlejšího. Na druhou stranu zmínky o interním testování se objevily již v roce 2022, takže čekání ještě chvíli asi potrvá.

Disney+
Disney+

Sledujete Apple TV?

Zdroj: Bloomberg

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)