Apple porušuje dva patenty HTC, hrozí zákaz prodeje nového iPadu a budoucího iPhonu v USA

Apple-vs-Htc

Patentové války probíhají již spoustu let, nikdy se však o nich nemluvilo tolik jako dnes. Může za to firma Apple, která rozpoutala již spoustu soudních sporů a také několik důležitých sporů vyhrála. Ostatní výrobci si to však logicky nenechávají líbit, a tak se i samotný Apple stává terčem mnoha žalob. Společnost HTC se nechala slyšet, že americká společnost porušuje dva patenty týkající se 4G technologie. Tyto patenty získal tchajwanský výrobce v roce 2011 za částku 75 miliónů dolarů, a tak se mu nelíbí, že Apple tuto technologii používá. Bližší informace o patentech nejsou zatím známy, podle všeho porušuje tyto patenty nový iPad a vyjde-li nový iPhone s 4G konektivitou (což se předpokládá), pak i on bude na seznamu zařízení, na které se HTC zaměří.

Apple-VS-HTC

zdroj: http://www.cellphonesphere.com

Soudce americké ITC (International Trade Commission), Thomas Pender, navíc prohlásil, že pro firmu Apple by to mohl být obrovský problém a skutečně hrozí zákaz prodeje zařízení, která tyto patenty porušují. Budeme tedy s napětím sledovat, jak celá kauza skončí.

 

zdroj: androidspin.comandroidguys.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)