Součástky iPhone X vydělají Samsungu více peněz než v Galaxy S8

iphone x galaxy s8 penize

Známý deník Wall Street Journal, který se zaměřuje hlavně na podnikání a finance si objednal velmi zajímavou analýzu. Zaměřovala se na komponenty v novém Apple iPhone X, které dodává Samsung. Ukázalo se, že si Samsung přijde na pěkné peníze.

Samsung si vydělá za každý iPhone X více než 100 dolarů

Podle společnosti Counterpoint Technology se očekává, že do léta roku 2019 prodá Apple celkem 130 miliónů kusů iPhone X. Pro srovnání analytici očekávají, že Samsung prodá za stejnou dobu „pouze“ 50 milionů Galaxy S8. Samsung vydělává na součástkách v Galaxy S8 202 dolarů (cca 4 400 Kč), to je více než kolik obdrží za Apple iPhone X, kde obdrží za jeden model celkem 110 dolarů (cca 2 500 Kč).

apple iphone x nahled

Jenže díky tomu, že se nový iPhone X má prodávat mnohem více, utrží tak Samsung za součástky o celkem 4 miliardy dolarů více. Samsung a jeho dceřiné společnosti dodávají do novinky od Applu například OLED displej, baterie a další důležité součástky. Nejdražší je výroba OLED displeje, která podle vyjádření Applu není vůbec jednoduchá. Jde o zajímavá čísla a zároveň to ukazuje, jak jsou tito dva giganti na sobě závislí, a to i když ještě pár let zpátky vedly tyto společnosti dlouhé soudní tahanice.

Překvapila vás tato částka?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)