TOPlist

Kolik stojí Apple výroba jednoho iPhonu 15 Pro Max? Možná se budete divit

apple iphone 15 pro max krabička
  • Víme, na kolik Apple vyjde výroba jednoho iPhonu
  • V USA se Max zdražil o 100 dolarů
  • V Česku je paradoxně levnější než loni 

Letošní řada iPhone 15 zřejmě udělala radost všem jablíčkářům, kteří si ji plánují koupit. Telefony od Applu totiž mezigeneračně docela citelně zlevnily. Takový iPhone 15 Pro je o 3 490 korun levnější oproti tehdejší ceně 14 Pro a nyní na internet unikla informace o tom, kolik Apple zaplatí za jeden iPhone 15 Pro Max. Částka, kterou si povíme v následujícím odstavci pochopitelně odráží jen výrobní náklad. Nelze do něj počítat tedy marketing, vývoj, dopravu ani další významné aspekty.

iPhone 15 Pro Max začíná v USA na 1 199 dolarech, v Česku na 35 990 korunách. Původně se přitom spekulovalo o tom, že Apple své telefony zdraží. U nás je telefon o tisícovku levnější než loni a má navíc v základu 256GB úložiště, v USA se však mezigeneračně o 100 dolarů zdražovalo. Jablečný gigant k tomu měl podle všeho pádný důvod. Nedávno uveřejněná zpráva totiž říká, že Apple zaplatí za jeden vyrobený iPhone 15 Pro Max 558 dolarů, což je v přepočtu asi 13 000 korun.

To není úplně málo, konkrétně o 12 % více než v případě iPhonu 14 Pro Max. Standardní iPhone 15 Pro pak vyjde Apple o 8 % dráž (523 dolarů) a základní iPhone 15 na 423 dolarů (asi 10 000 korun), což je údajně o 16 % vyšší hodnota než u loňského modelu.

Co říkáte na výrobní ceny nových iPhonů?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)