Nový iPhone se blíží zrcadlovkám a fotí lépe než všechny Androidy. Vyjma jednoho..

Apple iPhone 14 Pro DxoMark

Dlouhých 7 let zůstával Apple u fotoaparátů s rozlišením 12 Mpx a až s představením iPhonů 14 Pro se posunul ke 48Mpx snímači. Logicky bylo tedy očekávání od schopností foťáků letošních jablečných mobilů poměrně vysoké. Jak výsledky vidí DxoMark? Velmi kladně. Dokonce tak, že jej zařadil na druhé místo ve svém žebříčku.

Dle webu DxOMark (jehož objektivitu necháme čistě na vás) je iPhone 14 Pro vůbec nejlepším mobilem v případech, že často fotíte osoby. Novinka si odnesla pochvalu za věrné zachycení pleti, ale také téměř nulovou odezvu při focení, což je ale u jablečných mobilů standard delší dobu. Portrétní režim se tester nebál přirovnat k digitálním zrcadlovkám a hromadu chvály si odneslo tradičně také video, které je vůbec nejlepší ze všech mobilů (149 bodů).

Apple iPhone 14 Pro Camera Score Summary | DXOMARK

Apple iPhone 14 Pro Camera Score Summary | DXOMARK

Nový iPhone potěší také milovníky selfies. Z tohoto typu testu si odnesl mobil 154 bodů, což je o bod více, než získal Huawei P50 Pro. S celkovým skóre 146 bodů se tedy umístil na druhém místě v celkovém žebříčku a nestačil pouze na Honor Magic4 Ultimate, který získal o bod více.

Co si myslíte o novém iPhonu 14 Pro vy?

Zdroj: DxOMark

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)