TOPlist

Apple přichází s podporou RCS, bublina ale zůstává zelená

apple ios rcs
  • Apple představil iOS 18 a ukázal podporu RCS
  • RCS je nástupce SMS, podporuje skupinové chaty, multimédia a další vylepšení
  • iOS 18 bude dostupný na podzim pro iPhone Xr a novější

Apple představil novou iOS 18, který je nabitý změnami. Androidí svět bude zajímat nejvíc ale jedna z nich, a to podpora RCS v aplikaci iMessage. Finální iOS 18 bude dostupné v září, a to na iPhony Xr, XS a novější. Už nyní jsme ale mohli vidět, jak si Apple představuje podporu víceméně konkurenčního protokolu. 

Aplikace iMessage zobrazuje konverzaci barevně odlišenou. Modrou barvou jsou podbarveny zprávy uživatelů Apple, zatímco ostatní jsou podbarveny zeleně. To je zdrojem různých sociálních třenic, zvláště v USA, kdy se „modří“ dívají na „zelené“ skrz prsty. To sice zmíněná novinka nevyřeší, ale přinejmenším přinese všem uživatelům lepší možnosti při komunikaci mimo jablečný svět.

RCS iOS

Jak je vidět z prezentovaného screenshotu, zelená konverzace už není tak omezená a v políčku svítí nápis „Text Message + RCS“. Funkce se aktivuje automaticky. Jestli bude možné RCS vypnout, není v této chvíli jasné.

Nejvýznamnějším rozdílem bude zvětšení velikosti souboru pro média. SMS vynucuje velmi malé velikosti souborů. Přes RCS se však obrázky a video zprávy mohou přenášet v mnohem vyšší kvalitě. iMessage bude také nadále nabízet exkluzivní komunikační funkce, jako například nové textové efekty.

Používáte RCS?

Zdroj: 9to5mac

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)