Apple začne příští rok podporovat RCS!

Apple
  • V letošních iPhonech použil Apple poprvé USB konektor typu C
  • Ústupek softwarového rázu nás čeká příští rok, objeví se podpora RCS
  • Uvidíme, jak se vyvine situace kolem iMessage, Google má na Apple spadeno

RCS je skvělá věc, která byla představena už před mnoha lety a má potenciál nahradit SMS a MMS zprávy. Vlastně už je nahradila, schválně nám do komentářů můžete napsat, kdy jste naposledy MMS poslali. Apple dlouhou dobu RCS odmítal, situace se ale změní příští rok, kdy Apple podporu RCS implementuje do služby iMessage!

A to je skvělá zpráva, dosavadní ignorace RCS ze strany Apple byla pochopitelná, ale pro zákazníky to ideální nebylo. S dovolením trochu odbočím – nejsem fanouškem velikého počtu chatovacích aplikací. Někdo používá Messenger, někdo Telegram, jiný zase WhatsApp, málokdy se vám podaří své okolí sjednotit.

Pokud k tomu přičteme zmíněné iMessage a RCS, je výsledkem řada služeb a protokolů, které si ne vždycky dobře rozumí. Jsem rád, že v tomto směru se věci posouvají kupředu. Implementace RCS v rámci iOS poskytne uživatelům možnost sdílet svou polohu, chybět nebudou doručenky nebo indikace psaní. Samotným přidáním podpory RCS navíc zapojení Apple nekončí, chce spolupracovat i na dalším vývoji tohoto standardu.

Apple iMessage nebo RCS? Ideálně obojí!

Naopak podporu iMessage se v těchto dnech chystá přinést Nothing a bude zajímavé sledovat, jak se vše vyvine v příštím roce. Sám iMessage považuji za kvalitní službu, totéž platí pro RCS. Je dobře, že zákazníci budou moci obě služby používat na větším počtu zařízení a bez větších omezení. Nepředpokládám, že by Apple dobrovolně otevřel iMessage pro začízení s Androidem, dříve nebo později ale pravděpodobně nebude mít na výběr

Kdy jste naposledy poslali MMS?

Zdroj: 9to5mac

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)