V jablečném App Store se objevilo hned 17 škodlivých aplikací

app store škodlivé aplikace

Jedním z hlavních rozdílů mezi iOS a Androidem je zabezpečení a uzavřenost systému. Na Google Play projde mnohem více aplikací, jelikož nejsou kontrolovány tak přísně, jako na App Store. Jak se ale ukázalo, ani Apple není v tomto ohledu bezchybný. V jablečném obchodě s aplikacemi se objevilo hned 17 škodlivých aplikací.

Wandera, bezpečnostní firma zaměřující se na mobilní systémy objevila v 17 aplikacích skrytý kód, který na pozadí otevíral webové stránky a následně klikal na reklamu. Tento skrytý skript tak vydělával podvodníkům peníze, aniž by o tom uživatel věděl. Navíc spotřebovával mnohem více dat a baterie. Všech 17 aplikací přitom pocházelo od jednoho vývojáře.

app store bezpečnost

Apple už všechny zmíněné aplikace z App Storu odstranil a vylepšil svůj bezpečnostní proces, kterým musí projít každá aplikace. Přislíbil, že k žádným podobným problémům už nedojde. Zde je vidět, že pokud má vývojář dostatek kreativity, dokáže bezpečnostní mechanismy obejít, aniž by si toho kdokoliv všiml.

Je bezpečnostní rozdíl mezi App Store a Google Play zásadní?

Zdroj: wired.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)