Klasická YouTube aplikace testuje funkci s lepším ovládáním hudby

YouTube ovládání hudby

Když se americký Google finálně rozhodl, že hudební skladby a další audio obsah na platformě YouTube má natolik velký potenciál, že si v rámci této značky zaslouží vlastní službu i aplikaci, oddělil od sebe mimo jiné i některé funkční prvky obou těchto světů. U YouTube Music se pochopitelně začal více věnovat řazení skladeb do playlistů a věnoval pozornost stránkám s alby či interprety. Ve spoustě věcí začala nová služba připomínat i velký nejznámějšího konkurenta – Spotify. Oddělená audio část populárního videoserveru ale poté nechala klasické YouTube na holičkách právě například v ovládání hudby.

YouTube
YouTube

Na klasickém YouTube pochopitelně hudba zůstala, jejímu přehrávání zde ale není věnována taková péče. Zatím. Zdá se, že vývojáři už testují nové, šikovnější ovládání hudby i v základní YouTube aplikaci. Po spuštění hudebního videa by se měla zobrazovat bublina s nápisem “zobrazit ovládání pro poslech” (volně přeloženo). Po kliknutí na ni se rozbalí pokročilé možnosti pro práci s přehrávanou skladbou.

YouTube ‘Listening controls’ for music

YouTube 'Listening controls' for music

Kromě možnosti přeskakování na další nebo předchozí skladbu je zde například i převíjení o 10 sekund dopředu a dozadu nebo volba rychlosti přehrávání. Nová funkce je podle všeho označená jako prémiová. Dostanou se k ní tedy jen platící uživatele YouTube. I když mezi ně nyní patříte, funkci nemusíte vidět. Je prý zatím předmětem omezeného testování.

Jak často si pouštíte hudbu v klasické YouTube aplikaci?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)