Aplikace VRidge: Virtuální realita z Oculus Rift do mobilního telefonu

VRidge

Přestože virtuální realita pro mobilní telefony kráčí mílovými kroky kupředu, na pokročilejší systémy, jako Oculus Rift či HTC Vive, stále nemá. Díky aplikaci VRidge a výkonnému počítači však můžete některé tituly pro Oculus Rift spustit také na mobilním telefonu. Jak to funguje?

VRidge: Mobilní telefon jen jako headset

Důvod, proč jsou herní tituly pro Oculus Rift stále o poznání propracovanější než hry pro telefony, je zcela zřejmý – telefonům stále chybí dostatečný výpočetní a grafický výkon. I tak ale doma spousta uživatelů vlastní výkonné počítače a protože jsou moderní headsety poměrně drahou srandou, nabízí se další řešení – VRidge. Díky této aplikaci se mobilní telefon promění v headset, ale o výpočetní výkon se stále stará počítač. Díky tomu je možné spouštět herní tituly a dema pro Oculus Rift i s použitím počítače a mobilního telefonu třeba s CardBoard.

Jak to celé funguje? Na počítači běží server, který vše zpracovává, a mobilní telefon slouží pouze jako externí bezdrátový monitor. Díky akcelerometrům pak plní i funkci snímače pohybů hlavy. O to hlavní se ale stále stará počítač. Celý proces nastavení a spuštění je velmi snadný, jak ukazuje oficiální video.

VRidge – How to play PC VR in your mobile (Google Cardboard) headset with RiftCat

VRidge - How to play PC VR in your mobile (Google Cardboard) headset with RiftCat

Seznam her již nyní obsahuje poměrně slušný počet titulů a dá se předpokládat, že bude ještě stoupat. Díky VRidge je možné použít mobilní telefon jako headset a vystačíte si i s papírovou verzí Google CardBoard. Pro pohodlnější hraní je ovšem doporučen headset, který bude na hlavě držet sám. To proto, abyste mohli pohodlně používat myš a klávesnici při hraní.

VRidge (Classic)
VRidge (Classic)

Zdroj: androidpolice.comriftcat.com.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)