Aplikace Vinci: Dodejte svým fotografiím nový šmrnc. Zdarma a bez ořezávání

aplikace-vinci

Je to už skoro půl roku, co se na Android dostalo oblíbené “fotomrvítko” Prisma. Aplikace podobného typu nejsou žádnou novinkou a pravidelně se objevují další zajímavé nástroje. Jedním z nich je i Vinci, které nabídne povedené efekty a navíc nemění poměr stran u fotografií.

Vinci – fotomrvítko s pestrou paletou filtrů

Testovaná aplikace funguje na stejném principu jako Prisma a spoustu dalších “fotomrvítek”. Prostě jen uživatel vybere fotografii, vybere filtr a aplikace vytvoří zcela nový obrázek. I když kvalita fotografií utrpí, vzniklé snímky mnohdy pobaví a často slouží jako předmět sdílení na sociální sítě. Aplikace Vinci je zdarma, nabídne spoustu barevných filtrů, které navíc stále přibývají, nemění poměr stran u fotografií a dokáže navíc vytvářet i povedené GIFy.

Vytvoření fotografie několika kliknutími

Není tajemstvím, že aplikaci Vinci cílí hlavně na uživatele, kteří nechtějí nic složitého nastavovat a prostě se po pár kliknutí dobrat k výsledku. To může být samozřejmě pro mnohé výhodou, právě nemožnost detailního nastavení ale i nevýhodou. Po spuštění aplikace lze pomocí fotoaparátu vytvořit nový snímek nebo díky prohlížeči souborů ve spodní straně vybrat nějaký z Galerie. Fotografii lze oříznout či otočit.

Po vybrání snímku se již mohou uživatelé vrhnout na aplikaci barevného filtru, kterých je v současné době rovných 33. Zde máme první menší výtku – po aplikaci filtru již nelze dále měnit žádné další nastavení. Ani intenzitu efektu ani jeho další parametry. Musíte se tak zkrátka smířit s tím, co aplikace vytvoří, nebo využít jiný filtr. Škoda. Aplikace efektu trvá většinou okolo 2 sekund, nad některými efekty se však telefon zapotí déle.

Tlačítkem SEND lze fotografii sdílet s přáteli nebo uložit do paměti telefonu (volbou Save to gallery). Uložený snímek má bohužel menší rozměry než originál, v našem případě 1328×747 pixelů. To je rozlišení, které na sdílení fotografií na sociální sítě bez problémů poslouží, na nějaké hlubší využití však můžete zapomenout. O to ale aplikaci ani nejde, že?

Tvorba zábavných GIF souborů

Samotné fotografie nejsou jedinou možností. Vinci zvládne vytvářet i krátké animace. Láká na to tlačítkem spouště, kterou stačí pro vytvoření GIFů podržet. Aplikace nasnímá několik obrázků rychle za sebou, což vytvoří pohyblivý obrázek. Ve skutečnosti jej pak ale uloží jako krátké video ve formátu mp4. Na video lze využít rovněž řadu filtrů z aplikace, což může pomoci ke stvoření vtipných materiálů.

Vinci – zajímavá aplikace, které chybí jen málo

Testovaný nástroj toho příliš neumí a slouží spíše pro zábavu. A právě zde může najít velké uplatnění. Práce s aplikací je velice jednoduchá, filtry jsou povedené a neduhy jsou v našich očích jen dva. Aplikace zmenšuje rozlišení fotografií (ale zase neořezává) a nelze nijak měnit nastavení filtrů. I tak se ale jedná o aplikaci, kterou může každý bez obav vyzkoušet. Je totiž k dispozici zdarma.

Vinci – AI photo filters
Vinci – AI photo filters
Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek