Aplikace Prisma: Fotomrvítko z iOS konečně pro Android (video)

Aplikace Prisma-1

Aplikace Prisma je známá především pro uživatele systému iOS, kteří ji mohou již delší dobu používat. Androidu se plná verze dlouho vyhýbala, což se nyní mění a je dostupná v Google Play. Jaká je?

Aplikace Prisma: Přetvořte fotografie několika kliknutími

Autoři aplikace Prisma cílili hlavně na uživatele, kteří nechtějí nic řešit a složitě nastavovat. Prostě jen párkrát kliknout a spatřit výsledek. A to přesně Prisma umí. V prvním kroku stačí vyfotit či vybrat fotografii, kterou budeme upravovat, vybrat její čtvercový výřez a dalším kliknutím aplikovat filtr. Aplikace filtru trvá i několik desítek sekund, což není moc příjemné, ale uživatelům nic než čekání nezbývá.

Jedinou úpravu, kterou aplikace Prisma dovolí, je výběr prolnutí efektu do základního obrázku. Jinými slovy lze určovat míru, jak moc filtr obrázek překrývá. Již nyní je k dispozici celkem široká paleta filtrů a dá se předpokládat, že se ještě v průběhu dočkáme dalších. Od aplikace nelze čekat zázraky, přesto jsou ale některé výsledky až překvapivě povedené a opravdu vypadají, jakoby by byly stvořeny malířem.

Aplikace Prisma – videopohled

Aplikace Prisma – videopohled

Aplikace Prisma - videopohled

Závěr – fotomrvítko Prisma

Aplikace si na nic nehraje a její hlavní prim je jednoduchost. Několik kliknutí a máte aplikovaný filtr na vaši fotografii. To může být ale zároveň pro náročnější uživatele trochu limitující, protože aplikace kromě volby prolnutí žádné detailnější úpravy nenabízí. Nevýhodou je i fakt, že každá fotografie dostane nakonec čtvercový formát, což se sice hodí na sociální sítě, ale v případě jiného použití to může být nepříjemné.

Aplikace Prisma je k dispozici zdarma a rozhodně stojí alespoň za vyzkoušení. Filtrů je dostatek a sami budete možná překvapeni, jakých výsledků můžete dosáhnout. Rozhodně ale nelze čekat zázraky.

Prisma Art Effect Photo Editor
Prisma Art Effect Photo Editor

Zaujala vás aplikace Prisma na úpravu fotografií?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)