Facebook filtry budou měnit vzhled videa ve stylu Prismy

Facebook filtry pro videa

Facebook nezpomaluje a přidává další a další funkce. Tentokrát se týká Facebook videí, do kterých půjdou přidat speciální hodně stylizované filtry podobné těm, které už známe z aplikace Prisma. Facebook filtry už se začaly testovat v několika zemích.

Facebook filtry se budou dát měnit v reálném čase

Podle Facebooku se jedná o jejich novou technologii umělé inteligence, kterou nazývají Caffe2Go. Za normálních okolností by se muselo při použití těchto filtrů posílat video na servery, kde by se zpracovalo, podobně jak to bylo ještě nedávno potřeba u Prisma fotek. Díky Caffe2Go to ale půjde všechno lokálně na telefonu.

Facebook filtry

Vše by navíc mělo fungovat real time, takže žádné dlouhé čekání, než se video předělá. Prozatím není přesně dané, kdy se tato nová funkce dostane k uživatelům. Stejně jako video filtry pro Prismu, i u těch zatím není jasné, kdy se dostanou na telefony s Androidem.

Na jedno z prvních videí se můžete podívat na stránce Facebooku pro vývojáře. Jde u něj jasně vidět, že filtry se opravdu mění v reálném čase. Výsledná kvalita videa zatím ale není moc dobrá, některé filtry znehodnocují video tak, že s těží může jít poznat, na co se vlastně uživatel dívá.

Jak to vidíte vy? Budete využívat podobné filtry u videí?

Zdroje: androidauthority.com, code.facebook.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)