5 jednoduchých triků, jak lépe využít aplikaci Prisma

Prisma

Prisma vlétla na mobilní trh velmi rychle. Během několika týdnů se stala jednou z nejoblíbenějších aplikací pro rychlou změnu vzhledu fotek. Zde je pět tipů, jak si aplikaci upravit přesně podle svého gusta a dostat tak z fotek ještě více.

1) Nepoužívejte vestavěný Prisma fotoaparát

Stejně jako u jiných aplikací, i zde platí, že byste Prisma fotoaparát měli používat pouze jako nouzovku a místo toho k focení používat vaši standardní aplikaci. Té u Prismy totiž chybí HDR, noční režim, korekce vyvážení bílé a manuální režim. Takže pokud chcete vytvořit opravdové dílo, je lepší použít výchozí aplikaci pro focení a pohrát si s nastavením. Fotky můžete bez problémů nahrát do Prismy a upravovat, žádné omezení tam není.

Před finální úpravou v Prisma filtrech samozřejmě můžete fotky upravit i v libovolné aplikaci na úpravu fotek, jako je například Snapseed od Googlu.

2) Maximální intenzita efektu neznamená vždy nejlepší fotku

Po aplikaci filtru Prisma automaticky nastaví jeho intenzitu na 100%. Ne vždy je to ale nutné a někdy dokonce maximální intenzita fotku zhoršuje. Na fotografii můžete prstem přejíždět doleva nebo doprava, čímž budete zvyšovat/snižovat intenzitu filtrů. U některých fotek stačí málo, aby vynikly.

3) Odstraňte vodoznak z fotek

Ve výchozím stavu aplikace je aktivován vodoznak, který se zobrazuje v pravém dolním rohu. I když se jedná o dobrý způsob, jak vývojáři dostanou své uznání za svou aplikaci, některým může přijít, že je vodoznak příliš velký. Druhá možnost je taky například, pokud si budete chtít vytisknout fotografie, tak mít na nich vodoznak, není moc pěkné. K vypnutí stačí z hlavní nabídky přejít do nastavení a odkliknout “Add watermark”. Za odstranění vodoznaku se nic nezmění, aplikace bude pořád zdarma.

Aplikace Prisma - fotografie 2

4) Použijte filtry vícekrát

V předchozím bodě jsme psali, že maximální intenzita nemusí být vždy nejlepší. Dá se to vzít ale i z druhé strany a nechat aplikovat filtr třeba čtyřikrát, čímž se intenzita zvýší o 400%. V některých případech tak můžete vytvořit doslova šílené kombinace. Používat se můžou i různé filtry na stejné fotce. Stačí jen vždy vybrat už upravenou fotku a nechat Prismu aplikovat další filtry.

5) Prisma je přetížena, co s tím?

Tohle byl problém hlavně při vypuštění aplikace na trh, nyní už to není tak hrozné. Problém se ale pořád vyskytuje, protože Prismu používá velké množství lidí. Pokud vám nejde aplikovat filtr, zkuste to znovu, až budete na rychlejší Wi-Fi, nebo v oblasti, kde je lepší datové připojení. Dále neopouštějte aplikaci, pokud máte na obrazovce “Creating artwork”. Nejvíce se zpráva o nedostupnosti objevuje odpoledne a večer, protože v tu dobu aplikaci používá nejvíce lidí. Pokud se vám objeví vícekrát za sebou, bude lepší počkat.

Prisma Art Effect Photo Editor
Prisma Art Effect Photo Editor

Které Prisma filtry používáte nejvíce?

zdroj: guidingtech.com, androidcentral.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)