S aplikací Váš telefon můžete číst a psát SMS na počítači s Windows 10

vas-telefon

Jednou z relativně nových funkcí operačního systému Windows 10 je možnost propojení počítače s mobilním telefonem s Androidem. Stačí k tomu aplikace Váš telefon a trocha času pro nastavení této funkce. Ukážeme vám, jak na to.

Obsah článku

Co připravit na telefonu?

Prvním úkolem je instalace aplikace Your Phone Companion na mobilní telefon. Nemusíte se ničeho bát – jejím vydavatelem je Microsoft a je k dispozici úplně zadarmo. Instalace je teoreticky možná na telefony s operačním systémem Android 4.4 a novějším, nicméně Microsoft deklaruje podporu jen od Androidu 7.0 výše.

Link to Windows
Link to Windows

Aplikaci zatím jen nainstalujte a nespouštějte – k tomu se dostaneme až v dalších krocích tohoto návodu.

Pokračujeme na počítači

Na počítači je základní podmínkou operační systém Windows 10. Na „sedmičkách“ ani dalších starších verzích níže uvedený postup nefunguje. Ostatně do ukončení podpory Windows 7 už zbývá jen osm měsíců, takže máte alespoň další důvod k upgradu.

Otevřete tedy nabídku Start a v seznamu aplikací vyhledejte a spusťte Váš telefon. Pokud tuto aplikaci v seznamu nemáte, můžete ji nainstalovat z Microsoft Store. V případě, že by systém instalaci vzdoroval, zkontrolujte, zda máte nainstalovanou poslední verzi (aktuální nese číslo sestavení 1903).

Ujme se vás průvodce, který v prvním kroku vysvětlí, co vlastně s touto aplikací budete moci provádět. Aktuálně je to čtení i psaní SMS a prohlížení fotografií. Pokračovat můžete klepnutím na tlačítko Začínáme.

Spojujeme telefon s počítačem

Pokud jste na počítači přihlášení účtem Microsoft, nabídne aplikace Váš telefon možnost fungovat pod tímto účtem. V opačném případě si budete muset účet Microsoft založit – přihlášení jiným způsobem tento program nepodporuje.

V následujícím kroku průvodce oznámí, že Váš telefon vyžaduje nejnovější aplikaci, na kterou vám odkaz pošle SMSkou. Je to možná zbytečně kostrbatý způsob, ale takto to u Microsoftu prostě vymysleli. Nezbývá tedy než klepnout na tlačítko Pokračovat.

V následujícím kroku se otevře stránka, na které zadáte své telefonní číslo. Poté obdržíte na telefon textovou zprávu s odkazem na stažení aplikace. Tu však stahovat nemusíte, protože jsme ji nainstalovali v první kapitole, takže nemusíte ani nic zadávat a můžete se vrátit do původního okna aplikace.

Aplikace čeká na připojení telefonuAplikace čeká na připojení telefonu

Aktivace aplikace Váš telefon

Zde již aplikace hlásí, že čeká, až se přihlásíte z aplikace nainstalované v telefonu. Nezbývá tedy než na mobilu vyhledat a spustit aplikaci Průvodce pro váš telefon. Ta vás v prvním kroku požádá o přihlášení účtem Microsoft, který musí být stejný, jako jste použili na počítači.

Je pochopitelné, že aplikace potřebuje oprávnění pro přístup k SMSkám a fotkám, takže jí je po přihlášení budete muset udělit. Jedná se o víceméně obvyklý proces, během kterého stačí čtyřikrát klepnout na tlačítko Povolit. Poté na počítači musíte požádat o přeposlání oznámení, které na telefonu povolíte.

Váš telefon je připraven!

A máme hotovo! Nyní můžete aplikaci Váš telefon na počítači s Windows 10 používat k prohlížení fotek a obrázků, uložených v telefonu, ale také ke psaní a čtení krátkých textových zpráv. Aplikace je jednoduchá, neřkuli přímo minimalistická, takže si s ní určitě poradí i začátečníci.

V sekci Fotky je tedy poměrně jednoduchá galerie, zobrazující všechny obrazové soubory v telefonu. Ty lze poklepáním otevírat ve výchozím programu. V sekci Zprávy lze prohlížet SMS, seskupené do konverzací obvyklým způsobem dle kontaktu. Příjemné je, že přímo z aplikace můžete na zprávy odpovídat – ty se pak odesílají obvyklou cestou z telefonu.

V Nastavení pak můžete povolit a zakázat aplikaci přístup k fotkám a textovým zprávám. Jako jeden z největších přínosů vnímáme zobrazování informací o přijatých SMS v centru akcí, díky čemuž můžete mít i během práce s počítačem neustálý přehled o tom, kdo vám píše.

Jak máte propojený telefon s počítačem?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)