Ve Facebooku pro Android se skrývá aplikace pro předpověď počasí

facebook-aplikace-pro-predpoved-pocasi

Sociální síť Facebook by se ráda stala místem, kde budete trávit co možná nejvíce času. K tomu ale musí dát svým uživatelům náležité důvody. Obvyklým “tahákem” jsou nejrůznější hry, které jsou zpravidla jednoduché, chytlavé a hodně staví na sociálním aspektu, spočívajícím v možnosti poměřovat síly s přáteli. Nejnovějším počinem ve snaze o udržení uživatelů je aplikace pro předpověď počasí.

Kde se skrývá aplikace pro předpověď počasí?

Na redakčním telefonu s Androidem 6.0.1 jsme v uplynulých dnech opakovaně v časové ose zaznamenali krátké automatizované příspěvky, které nás seznamovaly s výhledem počasí na aktuální nebo další den. Myšlenka to jistě není úplně špatná – na jednom místě tak kromě příspěvků svých přátel také zjistíte, jak bude venku.

To ale není jediné místo, kde na Facebooku můžete najít meteorologické informace. Další vede přes nabídku, kde pod sekcemi Oblíbené, Stránky a Skupiny najdete sekci Aplikace. Zcela dole je pak položka Zobrazit všechny, následně vás čeká další “rolování”, abyste se dostali k položce Počasí. Aplikace pro předpověď počasí je tedy Facebookem prezentována stejným způsobem, jako například hry.

Zde uvidíte aktuální teplotu, nejvyšší a nejnižší očekávané teploty, slovní popis situace a výhledu, který však není ještě celý lokalizovaný do češtiny. Následuje hodinová předpověď na následujících 24 hodin a denní prognóza na dalších pět dní. Když klepnete na odkaz Zobrazit další informace o počasí, dostanete se na web weather.com, odkud Facebook podle všeho přebírá informace.

Pokud klepnete na ikonu s ozubeným kolem, dostanete se do nastavení. Zde můžete přidat další lokality, které chcete sledovat. Bohužel chybí často používané přepínání mezi místy odsunutím obsahu obrazovky do strany, takže jediná cesta, jak si zobrazit počasí jiné místo, vede opět přes nastavení. Kromě toho je tu možné přepínat mezi jednotkami teploty – konkrétně mezi stupni Celsia a Fahrenheita.

Proč to Facebook dělá?

Redaktor serveru Android Police Jordan Palmer předpokládá, že nová aplikace pro předpověď počasí souvisí se zobrazováním meteorologické prognózy v časové ose, které Facebook zatím patrně jen testuje. Řadě uživatelů se totiž informace o počasí v této části ještě nezobrazuje.

Na jedné straně je pochopitelné, že se Facebook snaží udržet uživatele na svém webu nebo v aplikaci co možná nejdéle. Proto jim nabízí důvody, aby zůstali, například v podobě aplikace pro předpověď počasí. Na straně druhé je však postupné kynutí programu jedním z hlavních důvodů, proč uživatelé stále častěji přecházejí k “odlehčeným alternativám”. V tomto případě však musíme ocenit, že integrace počasí je poměrně smysluplným krokem, který jistě řada uživatelů ocení.

Pokud používáte Facebook, ale nelíbí se vám oficiální aplikace, doporučujeme vaší pozornosti články SvětAndroida doporučuje: 5x nejlepší aplikace pro Facebook a Čtenáři doporučují: 4 nejlepší aplikace pro Facebook.

Využijete funkci aplikace pro předpověď počasí v rámci Facebooku? Nebo máte lepší alternativu?

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)