Aplikace pro Android jsou v průměru 2,5krát dražší než pro iPhone

13117690921

I když by se mohlo zdát, že díky vyšším cenám produktů jsou uživatelé “jablečných” přístrojů zvyklí platit více a budou tak logicky dražší i aplikace pro tento systém, podle průzkumu firmy Canalys je to právě naopak. Analýza tvrdí, jsou aplikace pro iOS v průměru 2,5krát levnější než pro Android.

monopoly1

V Americe zaplatíte za nákup TOP 100 aplikací pro Android 374,37 dolarů, za 100 nejlepších aplikací pro iPhone však jen 147 dolarů. Za tímto stojí nejspíše fakt, že Apple více kontroluje trh s aplikacemi a zajišťuje větší konkurenceschopnost jednotlivých aplikací, čímž tlačí ceny dolů. V případě Androidu existuje velké procento uživatelů, kteří se k programům dostanou nelegální cestou a platících uživatelů je méně než v případě iOS, čímž jsou autoři aplikací nuceni zvedat ceny, aby se jejich vývoj zaplatil.

Další zajímavostí je jiný názor na stejné aplikace na obou platformách – v žebříčku 100 nejlepších aplikací se nachází jen 19 aplikací, které sem uživatelé zařadili na obou systémech.

Pro srovnání – aplikace Monopoly stojí na Android Marketu 4,99 dolarů, na Appstore za ni zaplatíte jen 0,99 dolarů.

Proč si myslíte, že uživatelé iOS zaplatí za své aplikace méně?

 

zdroj: androidappmobile.comtech.fortune.cnn.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (37)