S aplikací PLAY.CZ můžete poslouchat rádio i na mobilu bez FM přijímače

S aplikací PLAY.CZ můžete poslouchat rádio i na mobilu bez FM přijímače

Pro řadu zákazníků je při výběru mobilního telefonu jedním z klíčových parametrů přítomnost FM přijímače. Díky němu lze poslouchat vysílání lokálních rozhlasových stanic, vysílajících v pásmu velmi krátkých vln. Nicméně ani na mobilu bez FM přijímače se nemusíte svého oblíbeného rádia vzdát! Stačí si nainstalovat aplikaci PLAY.CZ, kterou vám představíme v této recenzi.

Obsah článku

Co aplikace PLAY.CZ slibuje?

V popisku v Obchodě Play se dočtete, že tato aplikace nabízí česká rádia, jež vysílají klasickou cestou (tedy vzduchem), ale také výhradně internetové stanice. Jako hlavní funkce a vlastnosti autoři jmenují:

  • plná podpora pro přehrávání na pozadí
  • poslech desítek rádií z PLAY.CZ
  • historie hraných skladeb
  • filtrace kvality přehrávání podle rychlosti připojení
  • funkci automatického vypnutí (Sleep)
  • detailní informace o rádiích
  • přímý přístup k sociálním sítím rádií
  • magazín PLAY.CZ případně novinky z rádia

Nejdůležitějším faktem proti poslechu přes FM přijímač je skutečnost, že rádia jsou streamována z internetu, takže je nutné počítat s určitým (často zásadním) objemem přenesených dat. Za to ale můžete poslouchat rádia z celé republiky, včetně těch, jež normálním přijímačem v dané lokalitě nechytíte. Dalším nesporným kladem je, že na rozdíl od většiny aplikací pro poslech rozhlasu tato nevyžaduje připojení sluchátek.

Jak PLAY.CZ funguje v praxi?

Po spuštění se bez jakýchkoli cavyků ocitnete na úvodní obrazovce, která nabízí tři sekce, mezi nimiž lze přepínat horizontálním posunem. Aplikace je přímočará a hned na prvním místě v sekci Rádia nabízí přehled všech nabízených rozhlasových stanic. Nabídka je skutečně široká – čítá více než osmdesát českých rádií.

Výběr zjednodušuje vyhledávání, které najdete pod ikonou lupy vpravo nahoře – stačí zadat část názvu a aplikace vyfiltruje odpovídající stanice. Dalším pomocníkem je rozbalovací nabídka, umožňující filtrování rádií podle hudebního žánru. Na své si přijdou příznivci rocku, popu i klasické hudby. Oblíbené stanice si můžete označit srdíčkem a poté je zobrazovat v samostatném seznamu.

Po klepnutí na rozhlasovou stanici se aplikace přepne do sekce Přehrávač, kde jsou kromě loga a stručného představení také ovládací prvky. Největším tlačítkem můžete spustit a zastavit přehrávání, tlačítko s hodinami slouží k nastavení času, po kterém se rádio automaticky vypne. U většiny stanic můžete také volit z několika kvalit streamu.

Další funkce

Poslední sekce Magazín přebírá obsah z webového portálu Play.cz. Najdete tu především novinky a aktuality, týkající se hudebních interpretů. Samotné články se však nezobrazují v rámci aplikace, ale ve výchozím webovém prohlížeči.

Jednou z velkých výhod aplikace PLAY.cz je schopnost běžet na pozadí. V takovém případě je dostupná v notifikační oblasti, odkud ji můžete v případě potřeby znovu vyvolat, nebo vypnout. Na telefonu tak můžete dělat další věci, zatímco rádio hraje dál.

Resumé

Aplikace PLAY.CZ je graficky poměrně zdařilá a z uživatelského pohledu natolik jednoduchá, že ji plnohodnotně zvládne obsluhovat i naprostý začátečník. Pochválit musíme širokou nabídku sestávající z více než osmi desítek českých rádií a jen decentní reklamní proužek.

PLAY.CZ je v Obchodě Play zcela zdarma, bez jakýchkoli skrytých poplatků. Figuruje zde od roku 2014 a za tu dobu si ji nainstalovalo více než sto tisíc uživatelů, jejichž převládající spokojenost odráží průměrná známka 4,1. Instalační balíček velký 3,4 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 2.3.3 a vyšším.

PLAY.CZ
PLAY.CZ

Posloucháte na telefonu rádio?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)