Aplikace OneDrive na Android dostane hromadu nových funkcí. Inspiraci našla u služby Google Fotky

Aplikace OneDrive na Android

Snahy giganta Microsoft zvýšit popularitu jeho cloudového úložiště OneDrive stále pokračují. Společnost nedávno představila na jaké novinky se mohou uživatelé těšit. Některé nové funkce, které aplikace OneDrive na Android dostane, můžeme už nyní vidět například u Google Fotek. Konečně se tak dočkáme značných vylepšení, které jistě ocení nejeden z nás.

Microsoft OneDrive
Microsoft OneDrive

Aplikace OneDrive na Android dostane nové “přelomové” funkce

Novinky, které se v aplikaci OneDrive můžeme bezesporu označit jako přelomové, tedy alespoň na poměry Microsoftu. Kupříkladu takové Google Fotky již těmito vychytávkami nějaký ten pátek disponují.

První zásadní změnou je možnost úpravy fotek. Ty totiž až do teď nebylo možné absolutně nijak editovat, ani například oříznout. Aktualizace však do OneDrive pro Android a OneDrive Web, kromě již zmíněného ořezávání, přinese také možnost snímky otočit, převrátit či změnit jas, expozici, kontrast, saturaci nebo stíny. Úprava fotek bude k dispozici v následující aktualizaci a to pro snímky ve formátu JPEG a PNG, což jsou jedny z nejrozšířenějších formátů.

Aplikace OneDrive na Android cloud google Fotky úprava fotek Google Chromecast

Microsoft však přidá do aplikace One Drive i další užitečné funkce. Nahrané fotky se budou třídit podle složek, ve kterých se nacházejí v telefonu. S tím souvisí i další užitečná vychytávka, která v aplikaci chyběla a tou je třídění fotek podle měsíců a roků. Obě zmíněné funkce by měly být k dispozici pro Android během následujících dvou měsíců.

Aplikace OneDrive na Android cloud google Fotky úprava fotek Google Chromecast třídění složek

Uživatelé cloudového úložiště z dílny softwarového giganta se dočkají také možnosti zobrazit média pouze z vybraných složek. Tato funkce bude dostupná pro OneDrive na Android i OneDrive Web.

Poslední novinkou je zobrazování fotek a videa přímo z aplikace OneDrive na televizi přes Google Chromecast. Stačí jen telefon připojit k TV s Chromecastem a spustit aplikaci OneDrive a poté kliknout na ikonu přenosu u fotky.

Aplikace OneDrive na Android cloud google Fotky úprava fotek Google Chromecast. sdílení na televizi

Které úložiště používáte pro zálohu fotek?

Zdroj: Microsoft

Miroslav Selz
O Autorovi - Miroslav Selz

Technologický nadšenec, který od Applu "přesedlal" do světa Androida. Ve volném čase rád píše, cvičí, zpívá, zajímá se o zdravý životní styl a využití mobilních… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)