Aplikace Obchod Google Play (opět) dostává nové uživatelské rozhraní

aplikace-obchod-google-play-novy-design_ico

Jak si asi každý, kdo se Androidem zabývá detailněji, mohl všimnout, Google prakticky neustále experimentuje s novými funkcemi a změnami uživatelského rozhraní svých aplikací. Jako další se podle všeho dočká inovací aplikace Obchod Google Play. Její pozměněný vzhled se poprvé objevil před několika dny ve videu s tipy a triky pro telefon Google Pixel.

Nové uživatelské rozhraní se nese v duchu změny barevných schémat, přináší větší tlačítko pro instalaci aplikací a další novinky. Koncem uplynulého týdne se nové rozhraní aplikace Obchod Google Play dostalo k prvním uživatelům, kteří se o novinku podělili na webu. Díky nim můžeme již dnes vidět, že z hlediska designu se v aplikaci odehrály poměrně zásadní změny. Asi nejviditelnější změnou je téměř dvakrát větší tlačítko pro zahájení instalace, které se původně krčilo po prvé straně obrazovky, a nyní zabírá celou šířku. Více na očích jsou také údaje o hodnocení a počtu stažení, které by měly být jedním z klíčových vodítek při výběru kvalitní aplikace. Zjevné je také výraznější zobrazení kategorie aplikace. Celkově se dá konstatovat, že nové uživatelské rozhraní aplikace Obchod Google Play dává na první pohled více vypovídajících informaci.

Aplikace Obchod Google Play s novým odstínem zelené

Nepřehlédnutelná je také změna odstínu zelené. Tato barva původně korespondovala s barvou loga operačního systému Android, tedy všem známým zeleným robotem. V poslední verzi se však posouvá trochu jiným směrem a barevně se blíží například zelené z Hangouts. Zajímavé ovšem je, že touto zelenou jsou obarveny pouze některé sekce, zatímco tlačítko pro instalaci zůstává u původního odstínu.

Podle relativně malého počtu uživatelů, kteří mají na svém telefonu nové uživatelské rozhraní, lze celkem jistě konstatovat, že Google tento design teprve testuje na omezeném vzorku. V tuto chvíli lze jen těžko odhadovat, zdali a kdy ho nasadí všem. Každopádně je dobré o připravovaných změnách vědět s předstihem.

Co říkáte na nový design aplikace Obchod Google Play? Je to krok správným směrem? Nebo si myslíte, že to vyhledávací gigant mohl udělat nějak lépe?

Zdroje: androidpolice.com, androidheadlines.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)