Aplikace Můj vlak má řadu zajímavých novinek

aplikace Můj vlak aktualizace nové funkce

Mobilní aplikace Můj vlak, která zprostředkovává například vyhledávání spojů či placení cestovného, má oficiálně několik nových funkcí. České dráhy skrze tento svůj nástroj například zlepšují informování on-line odbavených cestujících při případných změnách na cestě.

“Systém nově automaticky vyhodnocuje změny jízdního řádu oproti zakoupené jízdence. Cestující tak je o případných změnách automaticky informován e-mailem, SMS nebo notifikací v aplikaci Můj vlak. Informace chodí v předem stanovených termínech měsíc, týden, den před cestou a v den cesty,” píší ČD v tiskové zprávě.

Nově je spuštěno i automatické přesazování na základě změn v řazení vlaků. “Když se v daném spoji změní řazení a dotkne se cestujícího, který má už zakoupenou jízdenku, systém ho nově automaticky přesadí na jiné místo ve spoji. Cestující jsou pak automaticky informováni o změně místa k sezení. Kompletní informace o přesazení cestujících má k dispozici i průvodčí, který tak může poradit, kam se usadit,” informují České dráhy.

Třetí oficiální novinkou jsou upravené grafické plánky pro výběr místa ve vlaku usnadní nalezení volných míst k sezení. U vlaků těsně před jejich odjezdem a také u spojů, které jsou už na cestě, cestující nově na první pohled poznají, na která místa nejsou prodané rezervace a jsou určena pro cestující bez místenek. Dosud totiž byla místa, u kterých skončila možnost rezervace zpravidla dvě hodiny před odjezdem spoje, označena jako obsazená.

“Ve skutečnosti ale byla část z nich volná, jen došlo k omezení možnosti zakoupit si pro tato místa rezervaci. Možnost pořízení tzv. expresních rezervací nicméně zůstává i nadále. Snazší orientace ve voze by tak ve výsledku měla pomoci k plynulejšímu a komfortnějšímu nástupu do vlaku a obsazení míst. Cestující bez místenky pak mohou mít jistotu, že neobsadili místo někomu se zakoupenou rezervací,” vysvětlují ČD.

Kromě zmíněných změn začala aplikace Můj vlak nedávno také oficiálně nabízet možnost uložení vygenerované jízdenky do Apple Wallet. Jízdní doklad tedy mohou mít zájemci z řad “jablečných” uživatelů ve svém iPhonu či v hodinkách, pokud jim to přijde vhod.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Která novinka váš potěší nejvíc?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)