Google Mapy přebírají další šikovnou navigační funkci z Waze

Google Mapy upozornění na železniční přejezdy

Od doby, co Google v roce 2013 pohltil službu Waze, se od něj postupnými kroky Google Maps učí nejzajímavější funkce. Rozdíly mezi oběma aplikacemi tedy postupně mizí, což je obecně jistě dobrá zpráva. Nyní se zdá, že je na řadě další vychytávka. Podle zjištění jednoho uživatele Redditu se v aplikaci Google Mapy objevilo upozornění na železniční přejezdy. Tedy prvek, kterým právě Waze disponuje už velmi dlouhou dobu.

Google Maps
Google Maps

Novinka by se měla projevovat jak v samotné mapě, tak i ve formě notifikací při navigování. Při zapnuté navigaci se mají podle všeho zobrazovat upozornění na možná zdržení právě v důsledku čekání u přejezdu. Na přítomnost křížení silnice s kolejemi mají upozorňovat také nové žluté ikonky v mapě.

Google Mapy upozornění na železniční přejezdy náhled

Zatím se neví, kdy a na jakých platformách Google Mapy upozornění na železniční přejezdy dostanou. Můžeme předpokládat, že první větší testování proběhne v USA. A že se pak s novinkou Google tradičně pochlubí v oficiálním článku. Na zavedení se nicméně můžeme těšit. Funkce bude praktická nejen z hlediska přesnějšího výpočtu délky cestování, ale i kvůli bezpečnosti.

Které další prvky vám v Google Mapách ještě chybí?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)