Mapy.cz nově ukazují i jednotlivé železniční tratě. Jak je zobrazit?

Mapy.cz železniční tratě

Patříte mezi fanoušky vlaků? Nebo mezi jejich pravidelné pasažéry? V tom případě by vás mohla potěšit novinka, že česká služba Mapy.cz na webu i v mobilní aplikaci umí zobrazovat železniční tratě. A to na celém území ČR. Stačí do vyhledávání například jednoduše napsat „železniční tratě“. Konkrétní trať můžete ale vyhledat i podle jejího čísla z jízdního řádu. Na výsledek se můžete podívat v přiložených obrázcích. A nebo funkci rovnou zkusit sami. Je to opravdu velmi snadné.

Po kliknutí na “špendlík” vybrané tratě se zobrazí její detail. V něm se nachází jak zvýraznění celé trasy v náhledu mapy, tak i další doplňující informace. U většiny tratí je k dispozici také slovní popis, u některých dokonce fotografie. Novinku můžete už teď vyzkoušet jako v desktopové verzi českých Map, tak i v mobilní aplikaci. Na obou místech už Mapy.cz železniční tratě ukazují. Za poslední měsíce jde již o několikáté zanesení zajímavých geografických lokalit do této služby.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

Jak často hledáte v mobilu informace o vlacích?

Zdroj: Seznam

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)