3 šikovné tipy pro aplikaci iDOS. Znáte všechny tyto funkce?

aplikace iDOS tipy funkce

Když má dojít na vyhledávání spojů veřejné dopravy či linek nebo zastávkových jízdních řádů MHD, velká spousta lidí sáhne po webu či mobilní aplikaci iDOS. Tento šikovný pomocník se stal za dlouhé roky stálicí na poli pohodlného online hledání spojů a právem mu také patří pozice mezi nejstahovanějšími aplikacemi v ČR vůbec. I když je základní fungování mobilní verze iDOSu stále stejné, čas od času se v ní objeví nějaká zajímavá praktická novinka. Pojďme se nyní podívat na tři vychytávky, o kterých možná vůbec nevíte…

Czech Public Transport IDOS
Czech Public Transport IDOS

Aplikace iDOS: 3 tipy na praktické funkce

SMS Jízdenka. Nástroj iDOS už dávno nefunguje pouze jako obyčejný vyhledávač spojů a poměrně dlouhou dobu se v něm objevuje například tlačítko pro nákup jízdenek na vlak či autobus. Součástí aplikace je nicméně také možnost koupit si přes SMSku běžný “lístek” na MHD hned v několika městech. Při cestování tak nemusíte například pracně hledat instrukce pro odeslání patřičné částky.

Další zobrazované parametry. Za běžných okolností je při vyhledávání spojů k dispozici šest různých parametrů či zaškrtávacích políček, mezi která patří například i minimální čas na přestup nebo filtrace pouze na přímé či nízkopodlažní spoje. Věděli jste ale, že k těmto položkám se dají přes menu přidat další parametry pro případné zaškrtnutí? V nabídce je například cestování s kolem, dětmi nebo na invalidním vozíku.

Upozornění na aktuální stav vybraného spoje. Ano, i aplikace iDOS může za určitých okolností posílat uživateli nějaké systémové notifikace. Ve vybraném čase od příjezdu či odjezdu konkrétního spoje můžete dostávat klasická upozornění, abyste měli přehled například o tom, zda spoj nemá zpoždění.

Které zmíněné funkce jsou pro vás úplně nové?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)