Nejnovější aplikace z Google Play #212: proměňte mobil ve vodováhu

Nejnovější-aplikace-z-Google-Play-#212-proměňte-mobil-ve-vodováhu

Chcete ochutnat něco dobrého? Máme tu šikovnou aplikaci plnou receptů! Čeká vás plovoucí hudební přehrávač a aplikace, která promění mobil ve vodováhu. Nakonec tu máme zpravodajskou aplikaci z českých luhů a hájů. Ano, je tu pondělí a s ním již 212. várka nejnovějších aplikací z Google Play. Tak pojďme na to!

Drop Recipes – chytré recepty

Začněme žánrem, který se zatím příliš neprosadil – aplikace s kuchařskými recepty. Aplikace Drop Recipes je interaktivní kniha receptů, která funguje samostatně nebo s různými chytrými zařízeními v kuchyni. Právě možnost propojení se spotřebiči má zajistit dokonalé výsledky při každém vaření. Umí spolupracovat například s kuchyňskou váhou Drop Scale nebo s chytrými troubami společností Bosch a GE.

Recepty se mohou přizpůsobit vašim potřebám a možnostem – je k dispozici náhrada ingrediencí (tam, kde je to možné) či změna velikosti porce s automatickým přepočtem. K dispozici jsou také praktické časovače (kuchyňské minutky), spousta tipů, fotografie a videa. Proces přípravy jídla probíhá ve čtyřech krocích:

 • Vyhledání – stovky kvalitních a osvědčených receptů. Hodnocení receptů a hodnocení ostatních uživatelů vám pomůže rozhodnout se, do čeho se pustiti.
 • Příprava – u receptů je k dispozici seznam přípravných prací, jako je loupání, škrábání, krájení, sekání a další.
 • Vaření – recepty jsou navrženy tak, aby byly snadno proveditelné krok za krokem. Nebudete muset studovat dlouhé odstavce textu.
 • Sdílení – sdílení receptů a fotografií. Přidejte své oblíbené recepty na Pinterest nebo je můžete sdílet se svými přáteli na Facebooku a Twitteru.

Aplikace Drop Recipes je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu zaznamenala přes 500 stažení. První hodnocení naznačují evidentní spokojenost – průměrná známka 4,6 vypadá slibně. 19 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

Fresco - Smart, Guided Cooking
Fresco - Smart, Guided Cooking

S vařením vám může pomoci také Asistent Google, který se v dubnové aktualizaci “naučil” přes 5 milionů receptů ze serverů jako Bon Apetit, New York Times, Food Network apod.

One Music – plovoucí přehrávač

One Music je skvělý způsob, jak si vychutnávat online hudbu. Přehrávač One Music přináší miliony kvalitních skladeb mnoha žánrů. Kromě obsahu láká také na formu – uživatelské rozhraní a prostředí s mnoha užitečnými funkcemi. Je však vhodné vědět, že veškerý obsah poskytuje služba YouTube a One Music nad tím nemá přímou kontrolu.

Jako zásadní funkce a vlastnosti autoři jmenují:

 • Výkonný přehrávač videa s mnoha nástroji.
 • Možnost přehrávání videa v plovoucím okně nad ostatními aplikacemi.
 • Každý den aktualizované hudební trendy.
 • Podpora mnoha žánrů hudby: rock, hiphop, pop, jazz, chillout, country, R & B, …
 • Rychlé vyhledávání v milionech skladeb.
 • Vytvořte si vlastní seznamy skladeb z Youtube Music Chanel.
 • Přehrávání hudebních streamů ve vysokém rozlišení videa a zvuku.
 • Podpora mnoha jazyků.

Po měsíci má tento program známku 4,5 a velmi slušných více než sto tisíc stažení. 8 MB velkou aplikaci můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a novějším.

One Music - Floating Music Video Player for Free
One Music - Floating Music Video Player for Free

Laser Level – promění mobil ve vodováhu

Aplikací, které promění mobil ve vodováhu, je v Obchodě Play hned několik. Tato je služebně nejmladší a v první řadě nabízí měření ve všech třech osách. Kromě funkce bublinkové vodováhy zastane také roli inklinometru (zařízení pro určení úhlu sklonu jakékoli plochy od kolmice definované silou gravitace Země). Sami autoři tvrdí, že aplikace je “perfektní, praktický a přesný nástroj pro každého řemeslníka.”

Hlavní režimy této aplikace jsou:

 • Inovativní “laserové” vyrovnávání – pomocí senzorů (gyroskop a akcelerometr), kamery a rozšířené reality vám pomůže určit vertikální a horizontální roviny kolem vás.
 • Bublinková vodováha – funguje jako tradiční nástroj, kdy stačí umístit smartphone nebo tablet na povrch nebo předmět, který chcete měřit nebo nastavit v libovolném úhlu.
 • Inklinometr – primárně se používá k měření svislých úhlů a ke stanovení úhlu sklonu jakéhokoliv objektu od vertikály určené gravitací.

Laser Level & Clinometer

Laser Level & Clinometer

Ve všech režimech jsou používány přesné digitální a analogové senzory zařízení. Údaje jsou uváděny ve stupních a procentech, v dalších jednotkách, které si vyberete. Pokud tedy chcete proměnit mobil ve vodováhu, nainstalujte si aplikaci Laser Level. Během jednoho měsíce tak učinilo více než deset tisíc uživatelů a jejich spokojenost odráží známka 4,2. Instalačku velkou 3 MB lze používat na Androidu 4.0 a vyšším.

Laser Level
Laser Level

České zprávy – lokální zpravodajství

Této aplikaci jsme v uplynulém týdnu věnovali samostatnou recenzi, kde se dozvíte veškeré podrobnosti. Jedná se v podstatě o agregátor zpravodajských serverů, jako jsou iDnes.cz, Novinky.cz, Reflex, Lidovky, TN.cz, Blesk, iHNed a dalších celkem čtrnáct zdrojů. Po klepnutí na zdroj si můžete prohlédnout seznam nejnovějších článků a jednotlivé články číst v rámci aplikace.

Kromě návratu na domovskou obrazovku lze mezi jednotlivými zdroji přepínat také přes postranní nabídku. Z funkčního hlediska se jedná v podstatě o RSS čtečku s předdefinovanými zdroji, což může být pro někoho kladem, pro náročnější uživatele to však bude spíš záporem. Proti Zprávám Google chybí třídění článků podle kategorií, možnost nastavit si vlastní zdroje či sledovaná klíčová slova. Ve srovnání s Feedly chybí webové rozhraní, vlastní kategorie a celá řada pokročilých funkcí. Nespornými rysy tohoto programu jsou rychlost, jednoduchost a přímočarost.

Aplikace České zprávy zaznamenala přes 500 stažení a její průměrná známka je 4,7. Instalovat ji můžete na telefony a tablety s Androidem 5.0 a novějším.

České Zprávy
České Zprávy

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)