Menu

Aplikace Google Zprávy má nový moderní design

Služba Google Zprávy a počasí se v posledních týdnech dočkává nového rozhraní. Před několika týdny se předělala webová stránka služby a nyní se dostalo i na samotnou aplikaci. Pojďme se na nové kosmetické změny blíže podívat.

Google Zprávy a počasí dostaly velkou aktualizaci

První a nejviditelnější změna je přímo na úvodní stránce aplikace. Ve spodní části totiž nově najdeme navigační lištu, pomocí které se dají přepínat zprávy mezi “Události dne”, “Místní” a “Pro vás”. Tyto položky již byly dostupné i ve dřívějších verzích, avšak byly schované v bočním menu. To je stále v aplikaci, ale nyní již slouží pouze k nastavení a úpravám aplikace.

Obsahuje různé sekce, od volby kategorií zpráv, volby místa, zájmů, jazyku nebo barvy motivu. Widget s počasím se nyní přesunul do sekce Místní. Co se týče funkcí, tak žádné nové nepřibyly. Brzy by se ale měla přidat sekce “Kontrola faktů”, která pomůže uživatelům lépe se orientovat v záplavě nepravdivých zpráv a faktů, které se v posledních měsících objevují na internetu.

Aktualizace se postupně uvolňuje přes Google Play. Pokud ale nechcete čekat, můžete si již nainstalovat novou verzi přes APKMirror. K instalaci je potřeba alespoň Android 4.0.

Google News & Weather
Google News & Weather
Developer: Google LLC
Price: Free

Používáte Google Zprávy a počasí? Líbí se vám nový design?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

DeathValley

9.7.2017 7:41

Priznam se, ze jsem o teto apce ani nevedel. Pred roky, kdyz Google zrusil rss ctecku jsem presel na jinou rss ctecku a byl jsem zvedavy, co to tento reader je. Nainstaloval jsem ho, vyzkousel a odistaloval a zustavam u prehlednejsi rss ctecky, kde si muzu nastavit zdroje a clanky, ktere CHCI JA a ne ktere mi DOPORUCI VELKY BRATR (i kdyz treba podle klicovych slov). Nevim, asi jsem do stylu: “cti, co Ti najde Google a ne co chci cist ja na zaklade sveho nazoru” jeste nedorostl :-)

Uni

uni -189

9.7.2017 17:40

DeathValley: Přesně tak, je to nepoužitelný prod všeho možného, jen ne toho, co chceš ty. Nerozumím smyslu té aplikace. Navíc se strašně špatně (asi vůbec) nedá kontrolovat, co jsi četl a co ne, je to krám.

Jan Dudík

10.7.2017 6:52

Já to pouzivam, docela pouzitelne je to na kliciva slova, jinde spis zdroj zprav, ktere bych sam aktivne nehledal.
Ma to problem se sklonovanim klicovych slov, a falesna pozitiva
Vyber je ponekud nahodny a casto se stane,.ze se o necem dulezitem dozvim az z reakci (osobnosti komentuji osobu XY, ktera pred par dny zemrela apod.)
Asi jde o zvyk z drivejska ,kdy jsem mel igoogle jako startovni stránku

RSS (komentáře k článku)