Aplikace Google Zprávy má nový moderní design

Google Zprávy

Služba Google Zprávy a počasí se v posledních týdnech dočkává nového rozhraní. Před několika týdny se předělala webová stránka služby a nyní se dostalo i na samotnou aplikaci. Pojďme se na nové kosmetické změny blíže podívat.

Google Zprávy a počasí dostaly velkou aktualizaci

První a nejviditelnější změna je přímo na úvodní stránce aplikace. Ve spodní části totiž nově najdeme navigační lištu, pomocí které se dají přepínat zprávy mezi “Události dne”, “Místní” a “Pro vás”. Tyto položky již byly dostupné i ve dřívějších verzích, avšak byly schované v bočním menu. To je stále v aplikaci, ale nyní již slouží pouze k nastavení a úpravám aplikace.

Obsahuje různé sekce, od volby kategorií zpráv, volby místa, zájmů, jazyku nebo barvy motivu. Widget s počasím se nyní přesunul do sekce Místní. Co se týče funkcí, tak žádné nové nepřibyly. Brzy by se ale měla přidat sekce “Kontrola faktů”, která pomůže uživatelům lépe se orientovat v záplavě nepravdivých zpráv a faktů, které se v posledních měsících objevují na internetu.

Aktualizace se postupně uvolňuje přes Google Play. Pokud ale nechcete čekat, můžete si již nainstalovat novou verzi přes APKMirror. K instalaci je potřeba alespoň Android 4.0.

Google News & Weather
Google News & Weather

Používáte Google Zprávy a počasí? Líbí se vám nový design?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)