Vyhledávání Google lze snadno přeměnit ve vodováhu

Wasserwaage_Libelle

To, že se Google dostal na výsluní především díky svému vyhledávači, ze kterého se stal vskutku mocný nástroj, asi není třeba nikomu připomínat. Co má však společného internetový vyhledávač a vodováha? Pokud se vám toto spojení zdá naprosto nesmyslné, možná budete překvapeni.

Jak jistě řada z vás ví, vyhledávač Google již dávno neslouží pouze k vyhledávání, ale obsahuje také řadu miniaplikací, díky kterým vám po zadání správného dotazu například přepočítá peníze z jiné měny na základě aktuálního kurzu nebo zobrazí počasí ve vámi vybrané lokalitě. Vedle těchto užitečných funkcí však Google do svého vyhledávače zakomponoval také celou řadu skrytých easter eggů pro pobavení. Z poslední doby zmiňme například easter egg spojený se Star Wars řadu starších easter eggů pak naleznete v našem článku.

Star-Wars-easter-egg-výsledky-hledání-2 Také Google podlehl šílenství okolo nových Star Wars

Kam zařadíte následující funkci pak necháme na vás. Po zadání fráze bubble level či spirit level v aplikaci Google vyhledávání na vašem telefonu se totiž mezi běžnými výsledky vyhledávání objeví také okno digitální vodováhy využívající senzory vašeho zařízení. Bohužel tyto příkazy nefungují, pokud máte vyhledávání nastaveno na jazyk čeština, po přepnutí do angličtiny se však zmíněné okno s vodováhou již zobrazí.

vyhledávání Google

Pro přepnutí vyhledávače do angličtiny stačí vysunout postranní nabídku a zvolit možnost “nastavení”. V něm pak vyberte položku “Jazyk vyhledávání” a následně ze seznamu vyberte angličtinu.

Přesnost takovéto vodováhy je pochopitelně přinejmenším diskutabilní, a i proto se z našeho pohledu řadí tato vychytávka někam na pomezí praktické funkce a easter eggu. Na druhou stranu je takováto vodováha pořád lepší než žádná vodováha a za předpokladu, že u sebe nemáte klasickou vodováhu, nebo děláte něco, co nepotřebujete mít opravdu dokonale rovné si může najít využití i tento vyhledávací příkaz.

Co na vodováhu ve vyhledávání Google říkáte? Jedná se dle vás o užitečnou vychytávku nebo jen “blbinku” pro pobavení?

Zdroj: Phandroid.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)