Menu

Nejnovější aplikace z Google Play #158: krásnější selfíčka a stylové tapety

V tomto díle nejnovějších programů z Google Play se podíváme na dvě grafické aplikace. V jedné si budete moci vyladit svá selfíčka, ve druhé vyjádřit své umělecké sklony. Přidáme ještě balíček zajímavých tapet a pro pokročilé tu máme instalátor aplikaci Google.

Microsoft Selfie – pro hezčí selfíčka

Pryč jsou doby, kdy se redmondský softwarový gigant vyhýbal čemukoli, co jen trochu zavánělo zeleným robotem, jako čert kříži. V Obchodě Play dnes najdete celou plejádu jeho aplikací, v čele s programy pro vytváření a úpravu dokumentů MS Office. Nejnovějším “rodinným přírůstkem” je Microsoft Selfie. Oč jde? Mnohé napovídá už samotný název – s touto aplikací můžete nejen pořídit fotku sebe sama, ale také ji vyladit k dokonalosti. Program je založený na technologii počítačového vidění, kterou využívá k rozpoznání věku, pohlaví, tónu pleti osvětlení a dalších faktorů. Selfíčka lze jedním klepnutím proměnit do přirozeně a profesionálně působícího portrétu.

Ačkoli je Microsoft Selfie v Obchodě Play necelé dva týdny, stáhlo si ji již více než 50 tisíc uživatelů. Očividně však jejich očekávání nenaplnila beze zbytku, o čemž svědčí průměrná známka 3,5. Uživatelé kritizují především časté pády a malé možnosti ve srovnání s jinými grafickými editory. Instalační balíček velký poměrně citelných 70 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším. Podporována však nejsou zařízení založená na platformě x86.

Peppy Wallpapers – unikátní tapety

Stejně, jako v předchozím díle, i tentokrát se podíváme na aplikaci, která dokáže oživit vzhled vašeho telefonu či tabletu zajímavými tapetami na pozadí. Autoři Peppy Wallpapers si zakládají na tom, že jednotlivé obrázky navrhují sami, jsou unikátní a stylové a nikde jinde než v tomto programu je nenajdete. Tapety jsou ve vysokém rozlišení, takže budou vypadat dobře i na rozměrnějších displejích. Navíc se ani neokoukají, protože údajně každý den přibývají další.

Aplikace plná tapet se v Obchodě Play objevila na konci října a za tu dobu zaznamenala přes tisíc stažení. Uživatelům se obrázky očividně líbí – lze tak soudit z průměrné známky 4,7. Někteří dokonce ve svých komentářích označují tento program za vůbec nejlepší aplikaci s tapetami v Obchodě Play. 3,9 MB velký balíček je možné instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.0.3 a vyšším.

Peppy Wallpapers
Peppy Wallpapers
Developer: Peppy Works
Price: Free+

Open GApps – stáhněte si aplikace Google

Jestliže často experimentujete s alternativními ROMkami, pak víte, že jednou z věcí, kterou je nutné řešit, je instalace aplikací Google v čele s Obchodem Play. Až dosud bylo nutné tuto proceduru provádět ručně, počínaje výběrem správného balíčku, až po jeho flashnutí. Nástroj Open GApps vše významně zjednodušuje: sám pozná, jakou verzi Androidu a platformu máte a podle toho stáhne příslušný soubor. Na vás bude vybrat, jak velký balíček chcete instalovat. V případě přerušení se stahování automaticky obnoví. Jestliže máte v systému práva roota, můžete přímo z aplikace provést nejen stažení, ale také instalaci. O programu Open GApps jsme informovali uplynulý týden v aktualitě Open GApps vydává nástroj pro stažení a instalaci balíku aplikací Google.

Tři dny po publikaci v Obchodě Play měl tento nástroj na svém kontě jen přes deset stažení a průměrnou známku 4,7. Uživatelé oceňují především moderní rozhraní, průvodce výběrem balíčku a jednoduchost instalace. 3,9 MB velkou instalačku můžete použít na zařízeních s Androidem 4.4 a vyšším.

Open GApps
Open GApps
Developer: Fonville IT
Price: Free

Adobe Photoshop Sketch – malování po displeji

Chcete vyjádřit své grafické ambice? Pak byste určitě měli zkusit tento program od jedné z nejrenomovanějších značek v oboru! K dispozici budete mít tužky, pera, zvýrazňovače, gumy, akrylová pera, inkoustové štětce, měkké pastelové tužky a akvarelové štětce. U každého nástroje lze měnit nastavení velikosti, barev, průhlednosti a prolnutí. Bude jen na vás, jaké umělecké dílo a čím vytvoříte. Výsledné soubory s podporou vrstev je možné dále zpracovávat v desktopových aplikacích Adobe Photoshop CC nebo Adobe Illustrator CC.

Po necelých dvou týdnech si tento program stáhlo přes deset tisíc uživatelů a jeho průměrná známka je 4,3. Uživatelé chválí především věrnost nástrojů a snadné ovládání. Na některých zařízeních se však potýkají s pomalejšími reakcemi, případně i padáním. Adobe Photoshop Sketch lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a novějším.

Adobe Photoshop Sketch
Adobe Photoshop Sketch
Developer: Adobe
Price: Free

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Všechny díly seriálu najdete v našem archivu.

Objevili jste v Obchodě Play nějaké nové aplikace, které by stály za zmínku v příštím díle tohoto seriálu? Pak neváhejte a dejte nám o nich vědět v diskuzi pod článkem!

 

Komentáře

Fefi

z aplikace
14.11.2016 7:25

Jak si z obchodu play stáhnu aplikaci Open GApps, když po ní chci, jak píšete nainstalovat mimo jiné i obchod play?

Cenzzor

z aplikace
14.11.2016 8:02

no to si asi z playe nestahnes hele :-D

Fuerte

z aplikace
14.11.2016 11:39

fefi : zkus apkmirror.com

Kulichoid

kulichoid 48

z aplikace
14.11.2016 13:31

Ta Microsoft selfie mi přijde podezřelá. Jednak aplikace, co nabízí jen pár filtrů, má velikost 70 MB (jiné s více filtry a možnostmi to zvládnou s třetinovou velikostí) a zadruhé netuším, proč má aplikace oprávnění sledovat moje hovory, kdy komu volám.

Orbit09

14.11.2016 17:23

Fefi: V minulém článku se píše: ,,Aplikaci Open GApps najdete v Obchodě Play, nicméně s ohledem na možné očekávané problémy s dostupností bude na místě dát odkazy i na alternativní zdroje.”

Matyáš Kroupa

14.11.2016 19:15

Já Open GApps v Obchodu Play mám.

RSS (komentáře k článku)