Menu

Aplikace Glass rozezná objekty pomocí fotoaparátu

Rozšířená realita pro telefony je jedna z budoucností tohoto trhu. Umělá inteligence a strojové učení se začínají objevovat častěji. Spojení rozšířené reality a umělé inteligence ukázal před několika měsíci Bixby Asistent, na konferenci I/O 2017 i Google s technologií Lens. Teď si to může vyzkoušet kdokoliv pomocí aplikace Glass.

Aplikace Glass vám řekne, co je na fotografii

Celá aplikace je velmi jednoduchá, stačí vzít fotografii z vaší galerie, případně ji rovnou vyfotit. Poté bude aplikace zvolenou fotografii zpracovávat a pokusí se vám říct, co na fotce je. To je tedy něco, co by chtěly umět všechny aplikace s rozšířenou realitou. Glass není unikátní, rozdíl je v tom, že už existuje nyní a každý si tak může vyzkoušet novou technologii.

Aplikace je v otevřeném beta testování, takže nemusí fungovat správně. Nám se většinou podařila zpracovat pouze jedna fotografie, když jsme chtěli vybrat další, tak se u zpracování sekne. Pomohlo nicméně jednoduché vypnutí a zapnutí. Co se týče samotného rozpoznávání, tak již funguje velmi dobře. Vyzkoušeli jsme jej na telefon, klávesnici, myš, motorku, citrón. Tyto věci dokázala aplikace bez problémů rozeznat. Problém s rozeznáním jsme měli například u AA baterie, vidličky nebo propisky.

Aplikaci můžete stahovat zdarma z Google Play. K instalaci je potřeba alespoň Android 5.0. Průměrné hodnocení této aplikace je prozatím 4,2.

Vyzkoušeli jste Glass? Co nejzajímavějšího u vás dokázala aplikace rozeznat?

Zdroj: androidcommunity.com

 

Komentáře

nosac

z aplikace
12.6.2017 12:16

Nevidím využití. Za mně zbytečnost. Spousta věcí má obal něčeho a ve skutečnosti je to něco jiného.

Hosan77

z aplikace
12.6.2017 12:35

Proč sem nedáte odkaz přes vyhledávání nelze najít.

miox

12.6.2017 14:00

stupel od flase = frisbee
no comment

Daevis

David TrlicaRedaktor 51

12.6.2017 14:01

Hosan77: Odkaz je v podobě widgetu. Stačí kliknout na ikonu, název aplikace, nebo na tlačítko stáhnout.

RSS (komentáře k článku)