Aplikace Glass rozezná objekty pomocí fotoaparátu

aplikace Glass

Rozšířená realita pro telefony je jedna z budoucností tohoto trhu. Umělá inteligence a strojové učení se začínají objevovat častěji. Spojení rozšířené reality a umělé inteligence ukázal před několika měsíci Bixby Asistent, na konferenci I/O 2017 i Google s technologií Lens. Teď si to může vyzkoušet kdokoliv pomocí aplikace Glass.

Aplikace Glass vám řekne, co je na fotografii

Celá aplikace je velmi jednoduchá, stačí vzít fotografii z vaší galerie, případně ji rovnou vyfotit. Poté bude aplikace zvolenou fotografii zpracovávat a pokusí se vám říct, co na fotce je. To je tedy něco, co by chtěly umět všechny aplikace s rozšířenou realitou. Glass není unikátní, rozdíl je v tom, že už existuje nyní a každý si tak může vyzkoušet novou technologii.

Aplikace je v otevřeném beta testování, takže nemusí fungovat správně. Nám se většinou podařila zpracovat pouze jedna fotografie, když jsme chtěli vybrat další, tak se u zpracování sekne. Pomohlo nicméně jednoduché vypnutí a zapnutí. Co se týče samotného rozpoznávání, tak již funguje velmi dobře. Vyzkoušeli jsme jej na telefon, klávesnici, myš, motorku, citrón. Tyto věci dokázala aplikace bez problémů rozeznat. Problém s rozeznáním jsme měli například u AA baterie, vidličky nebo propisky.

Aplikaci můžete stahovat zdarma z Google Play. K instalaci je potřeba alespoň Android 5.0. Průměrné hodnocení této aplikace je prozatím 4,2.

Glass | Object Recognition at your fingertips
Glass | Object Recognition at your fingertips

Vyzkoušeli jste Glass? Co nejzajímavějšího u vás dokázala aplikace rozeznat?

Zdroj: androidcommunity.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek