Google Lens: Spojení fotoaparátu a umělé inteligence v praxi

Google lens

Konference Google I/O 2017 právě odstartovala, jedna z nejzajímavějších novinek z úvodních hodin je technologie Google Lens. Díky ní můžete získat informace jen s pomocí fotoaparátu.

Google Lens funguje podobně jako Bixby

Podobnou technologii jsme mohli vidět již při představení chytrého asistenta Bixby od Samsungu. Umělá inteligence rozezná objekty, které jsou vidět přes objektiv fotoaparátu a následně s pomocí internetu dokáže zjistit užitečné informace. Jako příklad Google uvedl hodnocení restaurací nebo rozeznání kytky, a to pouhým namířením telefonu. Google doufá, že tato funkce dokáže rozeznat důležité informace ve světě a pomoci tak například s orientací v zahraničí.

Nová funkce bude součástí Google asistentu, takže nebude potřeba stáhnutí nějakých dalších aplikací. Dostupná bude pomocí speciálního tlačítka, které otevře fotoaparát. Nakonec se ještě upozornilo, že Lens v budoucnu hodně pomůže s překlady různých cedulí, nápisů apod. Google neoznámil, kdy přesně se tato funkce dostane do telefonů, mělo by to být ale brzy.

Jak se vám líbí tato nová funkce?

Zdroj: blog.google

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)