Menu

Aplikace FaceApp pod palbou: Kvůli rasismu se rušily filtry na tvář

Jedna poměrně populární aplikace sloužící na úpravu selfie fotek se potýká s problémy. Aplikace FaceApp představila filtry, které vám umožnily změnit si barvu své kůže. Vývojáři se setkali s nařčením z rasismu, a proto tyto filtry za méně než 24 hodin stáhli.

Aplikace FaceApp neměla podobný problém poprvé

FaceApp se už delší dobu těší značné popularitě. O výsledcích mluví za vše přes 40 miliónů stažení napříč systémy Android a iOS. Minulý týden však vyšel update ve verzi 2.0, který přinesl nové filtry.

Aplikace FaceApp do té doby umožňovala po vyfocení změnit vaši tvář k nepoznání. Mohli jste se tak podívat, jak byste vypadali, až vám bude 70 let, nebo jak by vám to slušelo jako opačnému pohlaví. S filtry měnícími barvu kůže však přišly i problémy. Uživatelům se zdálo, že aplikace spíše měnila rasu, než jen odstín tváře. V náhledu pod odstavcem můžete vidět ukázku odstraněných filtrů.

V anglosaském světe je to příliš citlivé téma, především v USA. Když si běloch namaluje svou tvář na černo, tzv. “blackface”, je to považováno za nanejvýš rasistické a xenofobní. Má to úzkou souvislost i s otroctvím. V minulosti se totiž takto Američané evropského vzhledu bavili a zesměšňovali tím afroameričany.

Vývojáři čelili velké vlně kritiky, která požadovala tyto filtry odstranit kvůli rasistickému podtextu. Nakonec své pochybení uznali a dali uživatelům za pravdu, že tento druh humoru nemá v roce 2017 své místo. Není to poprvé, co aplikaci uživatelé vinili FaceApp z rasismu. Podobný případ se stal již v dubnu, kdy vylepšující filtr označený jako “Hot” příliš vyběloval pokožku.

FaceApp
FaceApp
Developer: FaceApp Inc
Price: Free

Vyzkoušeli jste si někdy aplikaci FaceApp?

Zdroj: techcrunch.com

 

Komentáře

Viktor_pika

Viktor Špička 1

12.8.2017 6:45

Špatně je na tom tenhle svět. Civilizace na hyperkorektnost dojede…

Yggynko_slobodko

Yggynko Slobodko 6

12.8.2017 7:35

Jakson sa prefarbil na bielo a vedel o tom cely svet , to nebolo zosmiesnovanie rasy ???

petr dvorak

12.8.2017 9:17

Kdysi jsem nevěřil, že se dožiju vzniku ideopolicie. Teď už jo.

79

12.8.2017 19:50

chorá doba.

Gounes Pictures

14.8.2017 9:27

Bohuzel problem censury je zakotven uplne vsude a to vlivem zidovskych organizaci ktere jsou prolezle uplne vsude od filmoveho prumyslu az po vyrobu hracek

coyd

14.8.2017 14:48

Ta zasrana korektnost je horsi jak rakovina

honzah

14.8.2017 15:48

to aby na to mel clovek skoleni co se s mi a co ne, nalepit. Jestli si muze zenska nalepit pindika, jestli to muze udelat chlap nebo jestli si muze vzit umele prsa, jestli jde nosit konskou hlavu nebo burku, v tom se dnes neda vyznat bez pravnika

RSS (komentáře k článku)