Aplikace Drivvo: Sledujte spotřebu paliva snadno a rychle

aplikace drivvo

Mnoho z nás si nedokáže představit život bez osobního automobilu. Využíváme ho jak na každodenní cesty za povinnostmi, tak na rekreační a uvolňující aktivity ve volném čase. Vozidlo není zrovna levná záležitost a z rodinného rozpočtu si ukrajuje nemalé množství peněz. Jak si ale na konci každého měsíce spočítat, kolik peněz jsme za auto utratili? S pomocí přichází aplikace Drivvo, díky které budete přesně vědět, jakou sumu jste utratili.

Už žádné papíry

Pokud používáte automobil každý den, nevyhnete se častějšímu tankování paliva. Po zaplacení u čerpací stanice dostáváte nejen životně důležité palivo, ale i lísteček s informacemi o natankovaném množství a ceně. Komu by se ale chtělo v dnešní době chytré elektroniky tyto lístečky skladovat? S aplikací Drivvo během pár vteřin zaznamenáme uskutečněné natankování do chytrého telefonu.

Seznámení

Po prvním spuštění jsme vyzváni k založení nového účtu. Máme několik možností registrace. Nechybí přihlášení přes Facebook nebo Google. Přecházíte-li na Drivvo z jiné aplikace, můžete využít převedení dat ze souboru zálohy. Drivvo však podporuje pouze zálohy čtyř aplikací. Pokud začínáte na novo, v jednoduchém formuláři vyplníte údaje o vozidle a můžete začít.

Nyní se již dostáváme do přehledného a jednoduchého menu aplikace. V levém horním rohu vidíme obrázek s logem výrobce a název vozidla. Pod ním se nachází několik sekcí se záznamy o výdajích. Nechybí zprávy o celkových nákladech, nákladech na jednotlivý úkon nebo zobrazení průměrné spotřeby na 100 kilometrů. To vše s možností zobrazení v přehledném grafu.

Nejde jen o tankování

Zápis tankování není jedinou užitečnou funkcí, kterou můžeme použít. Na výběr dostáváme také zaznamenávání servisů, tras, ostatních výdajů (mytí auta, parkování a další) nebo upomínek na příští servis.

Přidání záznamu

V pravém dolním rohu aplikace se nachází tlačítko plus, které nám po stisknutí nabídne několik možností pro zaznamenání výdaje. Nejčastěji používané bude asi tlačítko Tankování. Přidání záznamu probíhá velice jednoduše a rychle. Po zadání data a stavu počítadla kilometrů zadáme cenu za litr, celkovou cenu, typ paliva a název čerpací stanice. Aplikace nabízí i možnost rozlišení pracovních jízd od soukromých. Tímto jsme ukončili zadávání a záznam o uskutečněném tankování již vidíme na hlavní obrazovce.

Odznaky za úspěchy

Aplikace Drivvo nabízí v záložce Úspěchy i systém odměn ve formě odznaků. Po splnění určitého cíle dostáváme vybarvený odznak, který máme jen pro lepší pocit z utracených peněz.

Hodnocení – Aplikace Drivvo

Aplikace Drivvo je šikovný správce výdajů vozidel. Zaznamenávání probíhá jednoduše bez zbytečného zdržování. Své výdaje si můžete zobrazit na přehledných grafech nebo v přehledu za určité období. V přehledu dostáváte informace jak o množství spotřebovaného paliva, tak i o nákladech na kilometr nebo nákladech za den. Myslím, že aplikace splňuje přesně to, k čemu je určená. Navíc je k dispozici s moderním designem a spoustou funkcí k hlídání výdajů za vaše osobní auto.

Drivvo - car management
Drivvo - car management
Jiří Štochl
O Autorovi - Jiří Štochl

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)